fbpx
Skutočný príbeh: Duše, ktoré sa majú stretnúť, sa stretnú a nikto im v tom nezabráni

Skutočný príbeh: Duše, ktoré sa majú stretnúť, sa stretnú a nikto im v tom nezabráni

Nikdy som neverila na lásku na prvý pohľad a už vôbec nie na prvú správu.

Vždy som hovorila, že mi je najlepšie bez chlapa, bola som rada nezávislá a samostatná. Odcudzovala som sociálne siete a internetové zoznamky. Bola som toho názoru, že všetci tam klamú a ide im iba o jedno. Výnimky pre mňa neexistovali a všetkých mužov som hádzala do jedného vreca. Povedala som si, že si cez internet nebudem nikdy s nikým písať, považovala som to za zbytočnú stratu času a energie. Zariekla som sa…

V jeden teplý letný augustový deň ma bývalá spolužiačka pozvala na svadbu do mesta, v ktorom sme pred 5 rokmi spolu študovali. Keďže sme boli najlepšie kamošky, dostala som pozvanie aj na svadobnú zábavu. Nemala som však žiadneho priateľa a kamarát, ktorý bol tiež pozvaný, sa do ničoho nemal, tak som to napokon vzdala a nešla som. Od 15 rokov som každý večer prosila, aby som našla toho pravého. Dnes mám 23 a nikdy som s tým neprestala, avšak dnes už neprosím, ale ďakujem.

Okolie mi tvrdilo, že som príliš náročná a taký, akého hľadám, neexistuje. Som rada, že som nikdy neubrala zo svojich nárokov a ľudí v mojom okolí som nepočúvala.

Zdroj: Pexels.com

Všetci muži sú rovnakí!

Niekoľko mesiacov pred kamarátkinou svadbou ma oslovil na ulici neznámy muž, ktorý sa ma pýtal na cestu. Keďže som bola v meste, ktoré bolo aj pre mňa cudzie, nepomohla som mu. Po spoločnom rozhovore sme si napokon vymenili e-maily a telefónne čísla. Po týždni mi volal, či by som s ním nešla na večeru, ale ešte mi zavolá, pretože je mimo Slovenska. Rozhodla som sa, že si ho trošku preverím. Nebolo to vôbec ťažké, pretože mi dal svoj e-mail s nickom na zoznamku, kde mal vytvorený aj svoj profil. Keďže ma zaujímalo, kto to je a čomu sa venuje, založila som si na rovnakej zoznamke konto aj ja. Za vyskúšanie predsa nič nedám, hovorila som si. Z neznámeho sa zrazu vykľul ten, ktorému išlo iba o jedno.

Všetko zlé je na niečo dobré

Konto som si však nezrušila. Hoci mi po každom prihlásení blikalo niekoľko správ, všetky som v momente zavrela. Až raz…

Ako som postupne zatvárala správy, pri jednej sa mi šmykla myš a nechtiac som klikla na nick toho, kto mi ju napísal. Išlo o úplne bežnú správu, na ktorú by som za iných okolností vôbec nereagovala. Ani neviem prečo a zrazu som bola na profile neznámeho. Oči mi padli najmä na tie časti, kde písal o rodine, deťoch a žene. Boli to veľmi silné myšlienky písané skutočne od srdca. Bolo mi jasné, že tento muž by urobil pre svoju rodinu čokoľvek. Hoci som nemala vo zvyku odpisovať, urobila som výnimku. V hlave mi aj tak stále vírili slová ,,to nemôže byť muž z dnešnej doby!“ Po čase spoločného písania som zistila, že Peťo je na tom so vzťahmi úplne rovnako ako ja. Dnes viem, že náhody neexistujú a okoloidúcemu ďakujem, daroval mi lepší svet.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Nádherné okamihy, pri ktorých muži uvideli svoje nevesty prvýkrát!

Pokračovanie na druhej strane

Google+ Linkedin
Michaela Imrišková

Prezývajú ma Miška Imriška a som presne ten typ, ktorý každé ráno vstáva s nadšením, pretože ide robiť to, čo ho napĺňa a robí šťastnou. Milujem ten pocit, keď cítim, že to, čo robím, má zmysel. Hovorí sa, že nič z neba nepadne, ale ja som zrejme výnimka. Zaujímam sa o kultúru, umenie, módu, veľmi rada rozprávam, píšem (najmä blogy), čítam, kreativita je moja druhá stránka, milujem estetiku, mám zmysel pre detail a vyžívam sa v maličkostiach. V hlave si dokážem tvoriť pútavé príbehy bez zbytočného klišé, mám radosť z učenia sa nových vecí a nerobí mi problém vyjadriť svoj názor aj pred veľkým publikom. Ak práve nie som online, tak určite niečo pečiem, čítam, hrám sa so psíkom alebo tvorím vlastné módne koláže.