fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Osudy a činy ľudí, ktorým je len ťažko uveriť

Máte tip? napíšte nám mailom

V živote sa naskytnú aj také situácie, ktoré si vyžadujú priam až kritické riešenia. Niekedy nás zastihne osud, ktorý môžu byť naozaj len ťažko predvídateľný. Len málo z nás vie, čo sa v nás skrýva a čo reálne dokážeme. Vo väčšine prípadov nás hraničné situácie donútia siahnuť na dno síl a odvahy. Týchto pár prípadov nám ukáže, že aj na pohľad nemožné je zrealizovateľné.

Thomas Baker

Počas vojny v roku 1944 trafila Bakera guľka a so zranením nebol schopný pohybu. Prikázal svojim mužom, aby ho nechali a ihneď sa stiahli. Tento príkaz uposlúchli a opretého o strom ho opustili, ale… nechali mu zbraň, v ktorej mal 8 nábojov. Neskôr ho spojenecké hliadky našli mŕtveho opretého o strom, ako drží vyprázdnenú pištoľ a okolo neho je 8 mŕtvych Japonských vojakov. Kto vie, ako by tento odvážny čin skončil, keby mal k dispozícií samopal či viac nábojov.

tom-baker-of-lafe-preview

Mauro Prosperi

Mauro Prosperi bol vytrvalostný bežec, ktorý sa v roku 1994 zúčastnil najťažších pretekov na svete – Marathon Des Sables. Behom dňa závodu ale Maura zasiahla piesočná búrka a stratil orientáciu a smer. Vydal sa zlým smerom a po 36 hodinách mu došlo aj  jedlo a voda. Prežil pitím vlastnej moči a tomu, že jedol netopiere hady, ktoré našiel. Po niekoľko dňoch ho zachránila rodina, ktorá ho a transportovala do alžírskeho vojenského kempu. Mauro celkovo v púšti prežil 6 dní a schudol až 20 kilo.

Prečítajte si tiež:
Synovec Pabla Escobara našiel v stene jeho domu 18 miliónov dolárov, zlaté pero aj Rolexy

 _79280993_624x351finalreturn

Roy Benavidez

Roy Benavidez bol americkým vojakom, ktorý slúžil ako medik vo Vietname. Raz započul v rádiu volanie o pomoc dvanástich mužov zo špeciálnych jednotiek, ktorí boli obkľúčení približne 1000 vojakmi. Roy mal iba nôž a lekárničku, ale aj skrz to za nimi vyskočil z vrtuľníka. Jeho odvaha zachránila 8 mužov. Následne bol vrtulníkom transportovaný na základňu, kde mu bolo zistených na tele 37 zranení. Všetci si mysleli, že v boji umrel, a tak ho umiestnili do vreca na pochovanie. Vo chvíli, ako ho doktor chcel zabaliť, mu Roy napľul do tváre. Po prevezení do nemocnice a ošetrení sa zo zranení plne zotavil.

garcianpr_extra3_custom-798a3956713ef644ebb67ff386d65314180c2417-s300-c85

Anna Bågenholm

Anna je švédskou lekárkou, ktorá v roku 1999 prežila neuveriteľnú nehodu pri lyžovaní. Pri zjazde stratila nad lyžami kontrolu a po hlave spadla do zamrznutého jazierka. V ľade sa ale znenazdajky postupne urobila diera, kam Annu začala sťahovať voda, ktorú jej oblečenie nasakovalo. Nad hladinu jej z otvoru v ľade vyčnievali iba nohy s lyžami. V tejto polohe strávila neuveriteľných 80 minút. Došlo u nej k extrémnemu podchladeniu – hypotermii, kedy jej telesná teplota klesla na 13,7 stupňa Celzia. Podarilo sa jej pod vodou síce nájsť vzduchovú bublinu, kde mohla dýchať, ale jej krvný obeh prestal kvôli extrémne nízkej teplote čoskoro fungovať.

Prečítajte si tiež:
Starajte sa o životné prostredie štýlovo: v Taliansku vyrábajú tenisky z kávových zŕn, zamilujú si ich najmä vegáni

Po vyslobodení z ľadu bola transportovaná do nemocnice, kde sa po desiatich dňoch prebrala. Bola ochrnutá od krku dolu, ale počas dvoch mesiacov na jednotke intenzívnej starostlivosti sa jej podarilo takmer kompletne uzdraviť. Jej prípad je popisovaný v lekárskych knihách a stal sa aj predmetom mnohých lekárskych štúdií.

tumblr_mf5w2l4vpp1qlqqhoo1_500

Obdivuhodné osudy ľudí, čo povieš? 😉

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií