Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Otras v poľskej bani Rydułtowy zranil najmenej desať baníkov, desiatky uviazli pod zemou

Príčina otrasu, ktorý nastal v hĺbke zhruba 1 200 metrov, nebola bezprostredne známa.

11.7.2024 (SITA.sk) – Najmenej 10 baníkov utrpelo zranenia a desiatky ďalších uviazli pod zemou po otrase v poľskej uhoľnej bani Rydułtowy. Príčina otrasu, ktorý nastal v hĺbke zhruba 1 200 metrov, nebola bezprostredne známa.

Hovorkyňa banskej skupiny PGG Aleksandra Wysocka-Siembiga vysvetlila, že incident sa stal okolo 8:00.

Oby wszystko dobrze się skończyło.#Rydułtowy pic.twitter.com/nWhC1AtogJ— Majkel (@MajkelKSG) July 11, 2024

„Niektorých z týchto ľudí vynášajú na povrch, niektorých už vyniesli a k niektorým sa záchranári ešte nedostali,“ povedala.

V čase otrasu bolo podľa predstaviteľov v oblasti 68 baníkov. Pätnásť z nich vyniesli na povrch, z toho spomenutých desiatich hospitalizovali. Podľa hovorcu záchrannej služby v Katoviciach Łukasza Pacha sú hospitalizovaní v stabilizovanom stave. Na záchrannej operácii sa podieľajú leteckí záchranári a desať tímov.

Viac k témam: Bane, Nehoda
Zdroj: SITA.sk – Otras v poľskej bani Rydułtowy zranil najmenej desať baníkov, desiatky uviazli pod zemou © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií