fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

OZ KOVO vyzýva ľudí k účasti na sobotňajšom referende, majú vyjadriť svoj názor

Účasť na referende je zároveň podľa Predsedníctva rady OZ KOVO vyjadrením aktívneho občianskeho postoja aj záujmu občana podieľať sa na spravovaní a zlepšovaní vecí verejných.

Máte tip? napíšte nám mailom

18.1.2023 (Webnoviny.sk) – Predsedníctvo OZ KOVO vyzýva k účasti na sobotňajšom referende. Referendum je podľa OZ KOVO prejavom suverenity ľudu, v ktorom občania, ako pôvodní nositelia moci, rozhodujú priamo a nezávisle o zásadných spoločenských otázkach. Informovala o tom v tlačovej správy hovorkyňa združenia Anity Fákovej.

Viac o téme: Referendum o zmene ústavy

Účasť na referende je zároveň podľa Predsedníctva rady OZ KOVO vyjadrením aktívneho občianskeho postoja a aj záujmu občana podieľať sa na spravovaní a zlepšovaní vecí verejných.

„Cieľom referenda, vyhláseného na 21. januára 2023, je zmena Ústavy SR tak, aby bolo možné skrátiť volebné (funkčné) obdobie Národnej rady (NR) SR na základe referenda alebo uznesením NR SR,“ píše sa ďalej v tlačovej správe OZ KOVO, ktoré vyzýva občanov, aby prišli 21. januára k referendu a vyjadrili svoj názor na položenú otázku.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023, Referendum o zmene ústavy, Ústava SR
Zdroj: Webnoviny.sk – OZ KOVO vyzýva ľudí k účasti na sobotňajšom referende, majú vyjadriť svoj názor © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií