Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ozbrojené sily si prevzali tretí tank Leopard 2A4, zvyšné prídu neskôr

Ide o tanky, ktoré ozbrojeným silám darovalo Nemecko ako náhradu za 30 kusov bojových vozidiel BVP-1 venovaných Ukrajine.

2.6.2023 (SITA.sk) – Ozbrojené sily (OS) SR si prevzali tretí tank Leopard 2A4. Ide o tanky, ktoré ozbrojeným silám darovalo Nemecko ako náhradu za 30 kusov bojových vozidiel BVP-1 venovaných Ukrajine. Zvyšných 12 tankov bude armáde dodaných priebežne do konca roka. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa Ministerstva obrany (MO SR) SR Mária Precner.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Tento tank, rovnako ako všetky, ktoré boli alebo budú dodané na Slovensko, prešiel ešte pred odovzdaním komplexnou opravou v spoločnosti Rheinmetall Landsysteme GmbH,“ informoval rezort obrany s tým, že súčasťou procesu dodávok a zavedenia tankov do OS SR sú aj prebiehajúce skúšky cvičnej munície na tento typ techniky. Skúšky vykonávajú v priestoroch Vojenského technického a skúšobného ústavu Záhorie.

„Nasledovať bude preškolenie osádok, ktoré v priestoroch Centra výcviku Lešť v lete tohto roka zabezpečia príslušníci Bundeswehru,“ doplnilo MO SR.

Viac k témam: bojové vozidlo BVP 1, Bojový tank Leopard 2A4, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ozbrojené sily si prevzali tretí tank Leopard 2A4, zvyšné prídu neskôr © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií