Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ozbrojené sily upozorňujú na zvýšenie vojenskej techniky na cestách, presun súvisí s cvičením Strong Cohesion

Zúčastnia sa na ňom aj vojaci zo Španielska, mnohonárodnej bojovej skupiny NATO a tiež slovenskí vojaci.

3.11.2023 (SITA.sk) – V nasledujúcich dňoch sa v priestore Centra výcviku Lešť uskutoční medzinárodné cvičenie Strong Cohesion 23-2 (Deployex23).

Zachovanie vlastnej bezpečnosti

Zúčastnia sa na ňom aj vojaci zo Španielska, mnohonárodnej bojovej skupiny NATO a tiež slovenskí vojaci. Informovali o tom Ozbrojené sily SR a upozornili verejnosť na zvýšenú frekvenciu presunov vojenskej techniky, a to najmä na cestách Banskobystrického kraja.

Pre zachovanie vlastnej bezpečnosti OS SR žiadajú, aby verejnosť dodržiavala pokyny sprevádzajúcich vozidiel vojenskej polície a pravidlá cestnej premávky.

Postupy krajín

Vojaci si počas cvičenia precvičia spôsobilosť nasadenia spojeneckých vojsk od ich vyslania zo svojej krajiny až po prijatie v priestore nasadenia.

V tomto prípade to bude Centrum výcviku Lešť. Ako informovali OS SR, cvičenie je aj príležitosťou na zladenie postupov pred prevzatím úlohy vedúcej krajiny v mnohonárodnej bojovej skupine Španielskom na jar budúceho roka.

Viac k témam: Medzinárodné vojenské cvičenie, Slovenskí vojaci, Strong Cohesion, Vojenské cvičenie
Zdroj: SITA.sk – Ozbrojené sily upozorňujú na zvýšenie vojenskej techniky na cestách, presun súvisí s cvičením Strong Cohesion © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií