fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Záhadne padajúce knihy z police! Pozrite si VIDEO zo slovenského múzea

V noci tam záhadne padajú knihy z police. Reč je o videu, ktoré sa dostalo na verejnosť. Pracovníci múzea si ho nedokážu racionálne vysvetliť!

Máte tip? napíšte nám mailom

Priemyselná kamera v múzeu máp v obci Kynceľová pri Banskej Bystrici zaznamenala znepokojivé video. Snímka nie je dlhá, trvá niekoľko sekúnd. Napriek tomu môže u niekoho vyvolať nepríjemné pocity.

Podľa slov riaditeľa múzea, Ľuboslava Choluja, v čase úkazu nikto v objekte nebol. Zamestnanci sa začali pohrávať s ideou paranormálnych aktivít. „Začali sme sa teda zaoberať myšlienkou, či tu máme nejakého ducha,“ vysvetľuje ďalej vo videu. Pracovníci na tomto mieste padajúce knihy nezaznamenali prvýkrát!

Doska, na ktorej sú knihy vystavené, je z pevného materiálu. Nedá sa ňou potriasť. Ako informuje video ďalej, s knihami sa pred pádom nemanipulovalo. V blízkosti nie je ani hlučná cesta, ktorá by mohla policou zatriasť. Ako knihy teda popadali?

Stačí vtipné vyriešenie záhady?

Všetky padajúce knihy niesli názov Z neba. Sú to publikácie, ktoré sa zaoberajú leteckými zábermi. „No a keď prišiel nejaký duch z neba a pomýlil si to, nerozumel tomu, že to je z lietadla (publikácia, ktorá sa venuje leteckým záberom – pozn. red.) ale myslel si, že je to z nebies, tak sa prišiel pozrieť, čo tam uvidí (v múzeu – pozn .red). A takto to dopadlo na zem,” zavtipkoval nad záhadou zakladateľ múzea Milan Paprčka.

Prečítajte si tiež:
Animovaný Robinson Crusoe? Pozrite si trailer

„Bol to dobrý duch. Všetci sme živí a zdraví. Tešíme sa každý deň do práce,“ vyjadril sa ďalej k duchovi riaditeľ múzea, Ľuboslav Choluj.

Video: Záhadne padajúce knihy v slovenskom múzeu

Nielen padajúce knihy

Múzeum neláka návštevníkov len na nerozlúštenú záhadu. Je prvým a jediným miestom na Slovensku, kde sa môžete stretnúť  napríklad s tzv. pieskovým modelom krajiny s rozšírenou realitou. Ako však informuje múzeum, lákadiel je oveľa viac. Pozrite sa, čo ešte ponúka.

„Jeho jedinečnosť nespočíva iba v obsahu expozície, ale aj v jej forme. Bolo založené na princípoch svetového trendu obohacovania zážitkov pre návštevníkov cez interaktivitu, výdobytky špičkových technológií a moderné princípy vzdelávania,“  informuje o tom Slovenské múzeum máp, ktoré bolo pre verejnosť otvorené prvýkrát v máji 2018. Jediné zážitkové múzeum si môžeme vychutnať od pondelka do piatka.

Sú padajúce knihy v obci Kynceľová nejakou nadpozemskou silou? Kde je podľa vás pravda?  

Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Kynceľová Slovenské múzeum máp YouTube

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií