fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Padol prvý rozsudok v prípade vraždy Jána Kuciaka! Koľko rokov si odsedí Zoltán Andruskó?

Máte tip? napíšte nám mailom

Zoltán Andruskó sa dnes postavil pred Špecializovaný trestný súd v Pezinku. Muž obvinený v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej už pozná svoj trest.

Zoltán Andruskó už vie, koľko rokov bude vo väzbe

Na súd  s obvinenými z vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej čakalo Slovensko celé mesiace. Prípad, ktorý šokoval každého, pozorne sledujú aj vo svete a všetci čakajú na to, že vinníci budú potrestaní. Najviac zrejme rodičia zavraždených, ktorí v zlomku sekundy prišli o milované deti. Zoltán Andruskó dnes prišiel na súd s kuklou na hlave a oblečený bol v nepriestrelnej veste. Všade vládli prísne bezpečnostné opatrenia a nechýbalo ani veľa kukláčov. Obvinený si kuklu sňal až vtedy, keď ho nemohli fotiť. Na dnešnom verejnom zasadaní súd rozhodol o dohode o vine a treste. Zoltán Andruskó dostal 15 rokov.

Padol prvý rozsudok! Koľko rokov si odsedí Zoltán Andruskó?
topky.sk

Prečo chcel prokurátor nižší trest?

Prokurátor navrhoval desať rokov, senát 15 rokov. Za úkladnú vraždu je možné uložiť trest 25 rokov alebo doživotie, no podľa prokurátora sú tu jasné poľahčujúce okolnosti. Nezabudol pripomenúť, že Zoltán Andruskó spolupracoval od zadržania, a to nebolo všetko. Vďaka jeho spolupráci dopomohol k objasneniu vrážd podnikateľa Petra Molnára a niekdajšieho primátora Hurbanova Lászlóa Basternáka. Ako prvý tiež ukázal na Mariana Kočnera a Alenu Zsuzsovú. Okrem toho sa priznal k tomu, že plánoval vraždy prokurátorov Maroša Žilinku a Petra Šufliarskeho.

Prečítajte si tiež:
Video: Hrôzostrašný pád na ZOH 2018! Kanadský reprezentant nezvládol terén a spadol z výšky 30 metrov

Svoj trest prijal

Zoltán Andruskó po porade so svojou obhajkyňou trest odňatia slobody vo výške 15 rokov prijal. Andruskó sa môže dostať na slobodu o šesť rokov, ale musel by mať sledovací náramok. Keďže súhlasil s dohodou o vine a treste, rozsudok je právoplatný a nemôže sa odvolať.  Čaká ho stredný stupeň stráženia. Zo súdu ho opäť odviedli s kuklou na hlave. Na pojednávaní neboli rodičia zavraždených mladých ľudí a prišlo podstatne menej novinárov ako na prejednanie obžaloby voči Kočnerovi a ostatným. Tí sa dozvedeli, že nesmú snímať a fotiť Andruskóa v pojednávacej miestnosti, no mimo nej je to dovolené. Dôvod tohto rozhodnutia sa ale nedozvedeli. Kým jeho súd sa skončil, na ten svoj ešte čakajú Marián Kočner, Alena Zsuzsová, Miroslav Marček a Tomáš Szabó.

Padol prvý rozsudok! Koľko rokov si odsedí Zoltán Andruskó?
topky.sk

Prečítajte si tiež:

Vražda Jána a Martiny otriasla Slovenskom: Dnes začal súd

Zdroj: sme.sk  pravda.sk  tvnoviny.sk topky.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií