fbpx
Pamätáte si ešte týchto 7 hitov? Zaspomínajte si na svoje detstvo

Pamätáte si ešte týchto 7 hitov? Zaspomínajte si na svoje detstvo

Dnes je možné dostať sa k videoklipu či k piesni veľmi jednoducho. Existuje veľa miest, kde ich nájdete. Pamätáte si však ešte na televízne stanice ako VIVA či MTV, ktoré sme mali zapnuté celé dni a dookola počúvali rovnaké piesne?

Lunetic – Máma (1998)

Česká chlapčenská skupina Lunetic bola na československej hudobnej scéne naozaj fenoménom. Ich fanúšikovská základňa bola tvorená predovšetkým mladými dievčatami a slečnami, ktoré si lepili ich plagáty po stenách svojich izieb, plakali, omdlievali na koncertoch a všetky piesne poznali naspamäť.

t.A.T.u. – Nas Ne Dagoniat (2001)

Ruské spevácke zoskupenie t.A.T.u, ktoré sa prezentovalo ako lesbické duo, spôsobilo týmto hitom doslova ošiaľ. Aj vy ste chceli zrazu vedieť po rusky a angličtina vám už neprišla taká zaujímavá?

Las Ketchup – The Ketchup Song (Aserejé) (2002)

Španielska dievčenská skupina Las Ketchup, ktorej choreografiu k tejto pesničke vedel každý z nás aj o polnoci, neurobila do hudobného sveta napokon veľkú dieru, no tento hit ovládal svetové rebríčky.

O-zone – Dragostea din tei (2004)

Moldavské popové trio O-zone získalo legendárnym hitom celosvetový úspech. A vôbec nám neprekážalo, že sme nerozumeli ani slovo.

POKRAČOVANIE NA ĎALŠEJ STRANE.

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  TOTÁLNA NOSTALGIA: Tieto hity si pospevovali všetky deti rokov 90-tych
Google+ Linkedin

Autor:

Moje meno je Rado a písanie ma baví už od detstva, už nech to znie akokoľvek klišé. Pôvodne som chcel ísť študovať žurnalistiku, ale nakoniec som vyštudoval kulturológiu na Univerzite Komenského. Napriek tomu, že veľa ľuďom tento odbor veľa nepovie, tak mňa štúdium veľmi bavilo a som rád, že sa teraz môžem venovať písaniu aj na témy, ktoré sme riešili v škole. Veď, čo môže byť viac ako robiť to, čo človeka teší a napĺňa."