fbpx
Panda vo viedenskej zoo maľuje obrazy. Zarába tak na knihu

Panda vo viedenskej zoo maľuje obrazy. Zarába tak na knihu

Viedenská zoo láka návštevníkov novou atrakciou: maľujúcou pandou.

Yang Yang, ktorá pred dvomi rokmi porodila dvojičky, sa naučila používať štetec na maľovanie malých obrazov. Sto z nich sa už predáva online, každý po 490 eur. Cieľom je získať finančné prostriedky na vytvorenie obrázkovej knižky o pandách z rakúskej zoo v Schönbrunne.

Zdroj: REUTERS/Heinz-Peter Bader

Abstraktné Yang Yang-ine diela pripomínajú prvé pokusy malého dieťaťa – čierne škvrny na bielom papieri.

Ako prvý cieľ si dali získať 25.000 eur do 9. októbra tohto roka. Doposiaľ sa im podarilo vyzbierať 3.353 eur (v čase písania článku, teda 27. augusta). Ľudia môžu, samozrejme, prispieť aj menšou sumou. Len tak, pre dobrý pocit. 25-tisíc by malo stačiť na realizáciu knihy. Zadali si zároveň aj druhý cieľ, a tým je 35.000 eur – vďaka väčšej čiastke by bolo možné vyrobiť knihu s viacerými stranami, viacerými fotkami, s kvalitnejším obalom a vo väčšom náklade.

Zdroje: https://www.reuters.com/article/us-wildlife-panda-austria/cuddliest-artist-in-vienna-pandas-paintings-go-on-sale-idUSKCN1LC0LQhttps://www.startnext.com/pandas

Foto: https://www.reuters.com/article/us-wildlife-panda-austria/cuddliest-artist-in-vienna-pandas-paintings-go-on-sale-idUSKCN1LC0LQ

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Nájdete pandu na obrázku? - Ruská verzia, ktorá je úplne iná než ostatné
Google+ Linkedin

Autor:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Redaktorka, editorka, korektorka. Milujem hrabanie sa v textoch a hľadanie chybičiek.