Panda vo viedenskej zoo maľuje obrazy. Zarába tak na knihu

Panda vo viedenskej zoo maľuje obrazy. Zarába tak na knihu

reklama

Viedenská zoo láka návštevníkov novou atrakciou: maľujúcou pandou.

Yang Yang, ktorá pred dvomi rokmi porodila dvojičky, sa naučila používať štetec na maľovanie malých obrazov. Sto z nich sa už predáva online, každý po 490 eur. Cieľom je získať finančné prostriedky na vytvorenie obrázkovej knižky o pandách z rakúskej zoo v Schönbrunne.

Zdroj: REUTERS/Heinz-Peter Bader

Abstraktné Yang Yang-ine diela pripomínajú prvé pokusy malého dieťaťa – čierne škvrny na bielom papieri.

reklama

Ako prvý cieľ si dali získať 25.000 eur do 9. októbra tohto roka. Doposiaľ sa im podarilo vyzbierať 3.353 eur (v čase písania článku, teda 27. augusta). Ľudia môžu, samozrejme, prispieť aj menšou sumou. Len tak, pre dobrý pocit. 25-tisíc by malo stačiť na realizáciu knihy. Zadali si zároveň aj druhý cieľ, a tým je 35.000 eur – vďaka väčšej čiastke by bolo možné vyrobiť knihu s viacerými stranami, viacerými fotkami, s kvalitnejším obalom a vo väčšom náklade.

Zdroje: https://www.reuters.com/article/us-wildlife-panda-austria/cuddliest-artist-in-vienna-pandas-paintings-go-on-sale-idUSKCN1LC0LQhttps://www.startnext.com/pandas

Foto: https://www.reuters.com/article/us-wildlife-panda-austria/cuddliest-artist-in-vienna-pandas-paintings-go-on-sale-idUSKCN1LC0LQ

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Čo keby sa na svetoznámych maľbách objavili pandy? Toto je výsledok, keď sa tak stane
reklama
Google+ Linkedin

Autor príspevku:

Obdivovateľka umenia vo všetkých jeho formách, hľadajúca a nachádzajúca ho všade okolo seba. Fotografiami si zaznamenávam svet, najradšej cez dokumentárnu fotografiu, ľudí a ich príbehy. Rada si tieto príbehy aj píšem a hrám.