fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pandemická komisia prijala opatrenia. Majú sa zatvárať školy, reštaurácie aj bary  

Po včerajšom zasadnutí Pandemickej komisie, ktorú zvolal minister zdravotníctva Marek Krajčí,  premiér avizoval pripravované opatrenia, ktoré budú známe až dnes.

Máte tip? napíšte nám mailom

Už dnes o 10:00 bude zasadnutie Ústredného krízového štábu. ,,Záver je jednoznačný musíme sa brániť, pretože to čo vidíme počty pozitívnych sú obraz toho, ako sme sa správali, niekde pred dvoma týždňami. Vzhľadom na inkubačnú dobu je dnes zrejmé, že tie počty v najbližších dňoch a týždňoch dramaticky narastú,“ povedal Matovič po zasadnutí.

Premiér potvrdil, že Pandemická komisia prijala súbor ochranných opatrení, ktoré sa prenesú na Krízový ústredný štáb.

Nové opatrenia

Denník Hospodárskych novín informoval, že nové opatrenia by sa mali týkať sa mali zatvoriť všetky stredné školy a reštaurácie. A opatrenia by mali byť podobné ako pri prvej vlne. Zatvorené by podľa pandemickej komisie mali byť fitness centrá, wellness aj plavárne. Zmeny sa dotknú aj zhromaždení, ktoré budú povolené maximálne do šesť ľudí,” píše portál.

Podľa našich informácií stopku dostanú aj bary, ktoré budú môcť byť otvorené len do 20:00.

Piatkové testovanie, potvrdilo až 1887 infikovaných z viac ako 11-tisíc otestovaných vzoriek. Premiér Igor Matovič vyzval ministra zdravotníctva Mareka Krajčího, aby zvolal pandemickú komisiu.

Prečítajte si tiež:
Igor Matovič dnes predstavil plán postupného otvárania ekonomiky. Tieto prevádzky otvoria
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj hnonline

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií