fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pápež František zostane v nemocnici niekoľko dní, ale ochorenie COVID-19 nemá

Terajšia hospitalizácia pápeža Františka je prvá odvtedy, ako strávil desať dní v Univerzitnej poliklinike Agostina Gemelliho v Ríme v júli 2021.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.3.2023 (SITA.sk) – Pápeža Františka v stredu hospitalizovali s respiračnou infekciou po tom, ako v posledných dňoch pociťoval ťažkosti s dýchaním.

Hlava katolíckej cirkvi zostane v nemocnici v Ríme niekoľko dní, informoval Vatikán. Osemdesiatšesťročný pápež, ktorému v mladosti odstránili časť pľúcneho laloku, nemá ochorenie COVID-19, uviedol vo vyhlásení hovorca Vatikánu Matteo Bruni.

Terajšia hospitalizácia pápeža Františka je prvá odvtedy, ako strávil desať dní v Univerzitnej poliklinike Agostina Gemelliho v Ríme v júli 2021, keď mu odstránili 33 centimetrov hrubého čreva. V stredu počas pravidelnej audiencie pápež vyzeral v relatívne dobrom zdravotnom stave.

Viac k témam: Rím
Zdroj: SITA.sk – Pápež František zostane v nemocnici niekoľko dní, ale ochorenie COVID-19 nemá © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií