fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Parfum vám dokáže zlepšiť aj zhoršiť deň: Viete, ktorý je pre vás ten pravý?

Máte tip? napíšte nám mailom

Žena a oblečenie idú k sebe rovnako, ako žena a parfum. Viete si vybrať ten správny? Ak nie, poradíme vám!

Keď chceme niekoho zaujať, zvolíme výraznejšiu voňavku. Ak naopak túžime pôsobiť nenápadne, volíme nie veľmi prenikavé vône. A ak chceme navodiť nový kontakt, vyhľadávame jemné kvetinové tóny.

View this post on Instagram

I I was tagged by @thescentology to share #fiveheavyhitters of my collection. I couldn't pick only 5 so I will be posting 10. This is the first part, stay tuned for the second part! _____________________________________________ He sido etiquetado por Thescentology para compartir 5 pesos pesados de mi colección. No he podido escoger solo 5, así que publicaré 10. Esta es la primera parte, estad atentos a la segunda parte! . @stephanehumbertlucas Mortal Skin @parfums_mdci_off Chypre Palatin @ormondejayne Isfarkand Elixir @tomford Oud Wood @franciskurkdjian Baccarat Rouge Extrait . #stephanhumbertlucas #mdci #ormondejayne #tomford #kurkdjian #baccaratrouge #oudwood #perfumeoftheday #scentoftheday #sotd #cologne #perfume #parfum #fragrance #nichescent #nicheperfume #nichefragrance #fragrancelover #instaperfume #luxuryfragrance #review #fragrancereview #perfumereview

A post shared by @ perfume_of_the_day on

Výber´vône vie o človeku veľa prezradiť. Podľa parfumérky Karen Gilbertovej sa s romantikou a zvádzaním spája jazmín a ylang ylang. V takom prípade treba siahnuť po parfumoch, ktoré voňajú ako exotické kvety. „Chcete pôsobiť jemne a nežne? Vyberte si parfum s pižmom a krémovým santalovým drevom. Na vytvorenie tajomnej atmosféry a určitej dominancie si zase skúste vybrať parfum s korenistou, orientálnou vôňou,” hovorí.

https://www.instagram.com/p/B2rhSdNlAV-/

Do práce, na rande aj na neformálne stretnutie

Sú dni, kedy parfum neriešime, navoňiame sa tým, čo máme práve po ruke a ideme do sveta. Len máloktorá z nás má voňavky na poličke v kúpeľni alebo u seba v izbe presne roztriedené. Mať v nich poriadok sa oplatí. Sú vône, ktoré sa hodia na každý deň, ale i také, ktoré si vyžadujú osobitnú príležitosť. Aby ste stále voňali sviežo a čisto, hodí sa navoňať produktmi s obsahom citrusov a zelených kvetov, teda napríklad čerstvou trávou, bylinkami, zeleným čajom či mandarínkami. Skvele sa hodia do práce či počas športovania. Keďže ide zväčša o tropické vône, vhodné sú na letné mesiace. Silnejšie, prenikavejšie vône sú zas typické pre zimné mesiace. 

Na večernú príležitosť môžete použiť silnejší, exotickejší parfum, prípadne sladšie tóny s nádychom čokolády, cukríkov či žuvačiek. Neplatí to však v prípade, že sa budete pohybovať vo väčšej spoločnosti ľudí. Ťažké vône môžu byť pre druhých obťažujúce hrozilo by, že by ich mohla čo chvíľa rozbolieť hlava.

Aby vám parfum na pokožke čo najdlhšie vydržal, skúste sa najprv natrieť telovým krémom. Keď ho už aplikujete, nerobte tak priamo na telo či oblečenie – streknite trochu pred vás a týmto oblakom jednoducho prejdite, zachytí sa tak na každom kúsku oblečenia. 

Zdroj: ohmymag.com

Náš tip: Toaletnú vodu alebo parfum uchovávajte v škatuliach (a to aj napriek tomu, že majú krásny flakón), chránia ich pred slnečným žiarením. Oficiálna doba použiteľnosti takýchto liehovín je od 3 do 5 rokov.

Ešte predtým, ako prídete do parfumérie, pamätajte na tieto základné pravidlá:

Aký osobnostný typ ste?

Aj keď by ste to nerobili vedome, pri výbere budete inklinovať ku takej vôni, ktorá je blízka vašej osobnosti. Športovkyne volia energické a osviežujúce vône, parketové levice siahajú po ťažkých a výrazných parfumoch, nenápadné osôbky volia overenú klasiku, aby náhodou neboli príliš videné a cítené. 

https://www.instagram.com/p/Bt_wyfUjEI7/

Na akú príležitosť sa chcete navoňať?

Dôkladne zvážte, či kupujete vôňu na všedný deň alebo na zvláštnu príležitosť. Je prirodzené, že v práci by ste mali voňať inak ako na spoločenskej udalosti. Málokedy (ak vôbec) nájdeme parfum vhodný na všetky príležitosti. Neváhajte investovať do viacerých a drahších parfumov, v dnešnej dobe je to skôr nevyhnutnosť ako prepych. Ak si ich napríklad naraz kúpite 5, je jasné, že sa vám nezunujú tak rýchlo, ako keby ste mali dva parfumy a nosili by ste ich stále dookola. Po čase by sa totiž veľmi rýchlo mohlo stať, že by oba skončili v koši.

Akého muža chcete zaujať?

Pokiaľ sa navoniate ťažkým a nápadným parfumom ako na firemný večierok, asi ťažko môžete dúfať, že sa za vami ten fešák z posilňovne otočí. Skúste vôňu trošku prispôsobiť aj obrazu toho, o ktorého by ste mali záujem. Ak ešte nemáte po boku toho pravého, vsaďte na parfumy s feromónmi. Ide o látky, ktoré zvyšujú vašu atraktivitu pre opačné pohlavie. Feromóny samé o sebe sú bez zápachu, ale v kombinácii s dobre vybratou vôňou dokážu divy. 

Aj keď neexistuje definícia správnej vône, podľa nás je to taká vôňa, ktorá vás zaujala na „prvý čuch”, cítite sa vďaka nej výnimočne a dodáva vám sebavedomie. 

Prečítajte si tiež:

Obal predáva! Nádherné parfumy, ktoré vás očaria neobyčajným flakónom

Zdroj: zena.sme.sk, wanda.pluska.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií