Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Slovák natočil krátky dokument o obdivuhodnom parížskom bezdomovcovi. Jeho životný príbeh vás dojme

Nie nadarmo ho volajú Parížsky holubí muž

Slovák Dominik Bari natočil krátky dokument o francúzskom bezdomovcovi menom Giuseppe Belvedere. Tento pán má zvláštnu záľubu – kŕmi holuby, ktoré sa zdržiavajú v uliciach mesta. Jeho príbeh je veľmi nezvyčajný. V minulosti vlastnil byt, no starosta mesta Paríž ho z neho vyhodil, pretože sa nechcel vzdať kŕmenia pouličných holubov. Giuseppe dostal na výber – buď holuby alebo byt. Vybral si holuby.

Ľudia sa neprestávajú čudovať, prečo to robí, a samotný Giuseppe si to uvedomuje. Hovorí, že vie, že má veľa neprajníkov, a dokonca mu niektorí ľudia kradnú jedlo pre holuby, aby ich nemal čím kŕmiť. Po tom, ako ho starosta mesta nechal vysťahovať z bytu, žije v dodávke, ktorú má odparkovanú v centre Paríža. Žije z toho, čo mu dajú okoloidúci a turisti. Z tých peňazí chodí kupovať aj krmivo pre holuby, ktoré im chodí rozhadzovať 3-4 krát za deň. Nezabudne ani na vodu, ktorú rozleje na dlažbu. Takto sa o holuby stará každý deň už dlhých 9 rokov. Z toho 4 roky žije v dodávke.

holuby

Príbeh tohto skromného muža je veľmi zaujímavý. Dokázal sa vzdať svojho blaha a pohodlia pre zvieratá. Pre obyčajné holuby, ktoré žijú v uliciach mesta. Ak je niektorý z holubov alebo malých holúbät chorý, stará sa o ne vo svojej dodávke.

Napriek tomu, že sa denne stretáva s nenávisťou a nepochopením ľudí, nájdu sa aj takí, ktorí ho podporujú a nevedia si bez neho predstaviť deň. Ako sám Giuseppe povedal, v deň, keď zomrie, bude mnoho ľudí šťastných. Nielen preto, že zomrel on, ale aj preto, pretože časom zahynú holuby. Nebude sa mať o ne totiž kto starať…

Parížsky holubí muž (3-minútový dokument)

Zdroj:  youtube.com     dominik-bari.com

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií