Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Parkovisko obytného domu v ukrajinskom meste Pervomajskyj zasiahla ruská raketa, zranili sa desiatky ľudí

Pervomajskyj sa nachádza asi 90 kilometrov južne od Charkiva a je relatívne ďaleko od súčasných ohnísk bojov.

4.7.2023 (SITA.sk) – Najmenej 43 ľudí vrátane dvanástich detí utrpelo zranenia po tom, ako ruská raketa zasiahla parkovisko obytného domu v ukrajinskej Charkivskej oblasti.

Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa na miestne úrady. Medzi zranenými sú údajne aj ročné a desaťmesačné dieťa.

Ďalší vojnový zločin

Mesto Pervomajskyj zasiahla okolo 13:30 miestneho času pravdepodobne ruská raketa Iskander. Podľa ukrajinského generálneho prokurátora Andrija Kostina sa v oblasti nachádzajú len obytné budovy.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Skonštatoval preto, že zameranie sa na obytné budovy predstavuje ďalší vojnový zločin zo strany Ruska.

Ďaleko od ohnísk bojov

Charkivský oblastný gubernátor Oleh Synjehubov zverejnil na komunikačnej platforme Telegram niekoľko fotografií poškodenej budovy, na ktorých je vidieť rozbité okná, tmavé oblaky dymu a prevrátené auto.

Pervomajskyj sa nachádza asi 90 kilometrov južne od Charkiva a je relatívne ďaleko od súčasných ohnísk bojov, ktoré sú prevažne v oblasti Donbasu.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Pervomajskyj, Rakety Iskander, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Parkovisko obytného domu v ukrajinskom meste Pervomajskyj zasiahla ruská raketa, zranili sa desiatky ľudí © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií