fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Parlament bude opäť rokovať, od Ódorovej vlády žiada návrh rozpočtu verejnej správy do konca leta

Vláda podľa zákona o rozpočtových pravidlách predkladá parlamentu návrh rozpočtu verejnej správy do 15. októbra bežného roka, ak Národná rada SR nerozhodne inak.

Máte tip? napíšte nám mailom

23.5.2023 (SITA.sk) – Parlament bude v stredu poobede rokovať o návrhu na prijatie uznesenia o tom, aby úradnícka vláda Ľudovíta Ódora predložila parlamentu návrh rozpočtu verejnej správy na roky 2024 až 2026 do konca augusta tohto roka. Návrh na prijatie takéhoto uznesenia predložil poslanec za hnutie Sme rodina Milan Krajniak.

Vláda v súčasnosti v súlade s ústavným zákonom o rozpočtovej zodpovednosti nesmie predložiť parlamentu návrh rozpočtu verejnej správy s rozpočtovaným schodkom. Takáto povinnosť by podľa poslanca Krajniaka zanikla iba po tom, ako by parlament vláde vyslovil dôveru.

Je preto dôvodné, aby návrh rozpočtu bol predložený v dostatočnom predstihu pred nadobudnutím jeho účinnosti a v takom termíne, ktorý umožní primeraný časový priestor na relevantnú diskusiu s vládou ako predkladateľom k jeho zámerom a k jeho obsahu,” zdôvodnil svoj návrh poslanec Krajniak.

Vláda podľa zákona o rozpočtových pravidlách predkladá parlamentu návrh rozpočtu verejnej správy do 15. októbra bežného roka, ak Národná rada SR nerozhodne inak.

Viac k témam: Rokovanie NR SR, Rozpočet verejnej správy, Úradnícka vláda
Zdroj: SITA.sk – Parlament bude opäť rokovať, od Ódorovej vlády žiada návrh rozpočtu verejnej správy do konca leta © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
ZVJS by nemal kontrolovať korešpondenciu obvinených a odsúdených s právnikmi v netrestných veciach, tvrdia poslanci
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií