fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Parlament mal pôvodne rokovať už 10. januára, ale Kollár po porade grémia určil neskorší termín

Poslanci sa budú zaoberať aj zmenou ústavy.

Máte tip? napíšte nám mailom

7.1.2023 (Webnoviny.sk) – Parlament zasadne v tomto roku prvýkrát 24. januára o 13:00. Termín pokračovania prerušenej 78. schôdze určil na poslednom rokovaní parlamentu v uplynulom roku 22. decembra predseda Národnej rady SR (NR SR) Boris Kollár (Sme rodina).

Poslanci majú okrem iného rokovať aj o zmene ústavy. Cieľom návrhu, ktorý predložili poslanci hnutia Sme rodina Miloš Svrček a Petra Hajšelová, je umožniť skrátenie volebného obdobia ústavným zákonom alebo referendom a vytvoriť tým priestor pre predčasné voľby.

Na zmenu ústavy je potrebná ústavná väčšina, čiže 90 hlasov poslancov. Pôvodne mal parlament rokovať už 10. januára, Kollár však po porade grémia určil neskorší termín. Začiatkom januára by sa totiž pre dovolenky nemuselo zísť v NR SR dosť poslancov.

Na dopoludnie 24. januára sú naplánované zasadnutia parlamentných výborov a popoludní bude pokračovať 78. schôdza NR SR. Riadna 79. schôdza má byť 31. januára.

Viac k témam: Predseda Národnej rady SR (NR SR), Referendum o zmene ústavy, Rokovanie NR SR, Ústava SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Parlament mal pôvodne rokovať už 10. januára, ale Kollár po porade grémia určil neskorší termín © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Proxenta krízový rok 2022 využila na najväčší rast vo svojej histórii
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií