fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Parlament odvolal poslanca Kristiána Čekovského z funkcie predsedu mediálneho výboru

Na hlasovaní sa zúčastnilo 128 poslancov. Za odvolanie hlasovalo 69 poslancov, proti bolo 47 a 12 poslancov sa zdržalo.

Máte tip? napíšte nám mailom

29.3.2023 (SITA.sk) – Nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Kristián Čekovský (Demokrati) bol odvolaný z funkcie predsedu Výboru NR SR pre kultúru a médiá.

Na hlasovaní sa zúčastnilo 128 poslancov. Za odvolanie hlasovalo 69 poslancov, proti bolo 47 a 12 poslancov sa zdržalo.

Neovláda rokovací poriadok

Navrhovatelia v návrhu na jeho odvolanie uviedli, že nespĺňa základné odborné ani osobnostné predpoklady pre výkon tejto funkcie.

“Do dnešného dňa neovláda rokovací poriadok a na základe toho zneužíva právomoci funkcie predsedu výboru,” píše sa v návrhu, pod ktorým sú podpísaní poslanci Dušan Jarjabek (Smer-SD), Tomáš Taraba (nezaradený, Život – Národná strana), Ľubica Laššáková (nezaradená, Hlas-SD), Jana Vaľová (Smer-SD) a Stanislav Mizík (nezaradený, Kotlebovci – ĽSNS).

Na výbor poriadne nechodia

Kristián Čekovský vníma návrh na jeho odvolanie z funkcie ako iniciatívu opozičných poslancov, ktorí buď na výbory nechodia a ich absencie sú na úrovni 50 až 70 percent, alebo ak na rokovanie prídu, rôznymi spôsobmi ho narúšajú, kričia či skáču hosťom do rečí.

Prečítajte si tiež:
Generálna prokuratúra si neplní svoju funkciu, uviedla Kolíková (video)

“Prekáža im, ak ich ako predseda výboru žiadam o slušné správanie hodné poslancov NR SR,” uviedol Čekovský na utorkovej tlačovej besede.

Dodal, že navrhovateľom zároveň prekáža aj jeho snaha zlepšiť mediálne prostredie. “Svoj návrh podali v čase, keď náš výbor odsúdil verbálne ataky na novinárov,” dodal.

Viac k témam: Odvolanie z funkcie, Parlamentný výbor pre kultúru a médiá
Zdroj: SITA.sk – Parlament odvolal poslanca Kristiána Čekovského z funkcie predsedu mediálneho výboru © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií