fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Parlament zvolil za člena Rady RTVS v oblasti televízneho vysielania Milana Antola, člen mediálnych služieb zatiaľ chýba

Nedávno sa skončilo funkčné obdobie Dóre Hushegyiovej a Martinovi Kákošovi – odborníkom v oblasti televízneho vysielania a Martinovi Kabátovi – odborníkovi v oblasti ekonómie.

Máte tip? napíšte nám mailom

30.3.2023 (SITA.sk) – Národná rada SR zvolila za člena Rady Rozhlasu a televízie Slovenska v oblasti televízneho vysielania Milana Antola na šesťročné funkčné obdobie.

Na opakovanej voľbe sa zúčastnilo 126 poslancov a štyri hlasy boli neplatné. V oblasti ekonómie nebol zvolený žiaden kandidát. Na hlasovaní sa zúčastnilo taktiež 126 poslancov, deväť hlasovacích lístkov bolo neplatných. Keďže v tejto oblasti nebol zvolený žiaden kandidát, voľba sa zopakuje. O pozíciu sa uchádzali Vladimír Vaňo a Ivana Zelizňáková.

Národná rada SR v tajnom hlasovaní v stredu zvolila za členku Rady Rozhlasu a televízie Slovenska v oblasti televízneho vysielania Martu Gajdošíkovú. Keďže však nebol zvolený potrebný počet členov – dvaja, voľba sa musela opakovať. O pozíciou v oblasti televízneho vysielania sa taktiež uchádzala Agáta Staneková.

10. februára 2023 sa skončilo funkčné obdobie Dóre Hushegyiovej a Martinovi Kákošovi – odborníkom v oblasti televízneho vysielania a Martinovi Kabátovi – odborníkovi v oblasti ekonómie.

Viac k témam: Hlasovanie, Rada RTVS, Televízia
Zdroj: SITA.sk – Parlament zvolil za člena Rady RTVS v oblasti televízneho vysielania Milana Antola, člen mediálnych služieb zatiaľ chýba © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
Slyško je ďalším kandidátom na predsedu Žilinského kraja, už piaty v poradí (video)
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií