Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Parlamentné voľby vo Francúzsku podľa projekcií vyhrala ľavicová koalícia, Macronova centristická aliancia skončila na druhom mieste

Krajne pravicové Národné združenie Marine Le Penovej získalo menej kresiel, ako sa očakávalo.

7.7.2024 (SITA.sk) – V predčasných parlamentných voľbách vo Francúzsku, ktorých druhé kolo sa skončilo v nedeľu o 20:00, zvíťazila ľavicová koalícia. Vyplýva to z povolebných projekcií. Centristická aliancia francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona skončila na druhom a krajná pravica na treťom mieste.

Krajne pravicové Národné združenie Marine Le Penovej výrazne posilnilo svoje postavenie v parlamente, ale získalo menej kresiel, ako sa očakávalo. Prezident Macron čelí perspektíve, že bude krajinu viesť spoločne s premiérom, ktorý bude odmietať väčšinu jeho domácej politiky.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Druhé kolo parlamentných volieb vo Francúzsku (fotografie)

Viac k témam: Francúzsky prezident, Národné združenie, Predčasné parlamentné voľby vo Francúzsku
Zdroj: SITA.sk – Parlamentné voľby vo Francúzsku podľa projekcií vyhrala ľavicová koalícia, Macronova centristická aliancia skončila na druhom mieste © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií