Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Päťhviezdičkový hotel aj firma na výrobu elektrosúčiastok, Česko zmrazilo majetok Putinovho oligarchu

Jevtušenko je dosiaľ najvýznamnejším ruským podnikateľom, na ktorého sa Česko zameralo.

31.7.2023 (SITA.sk) – České úrady zasiahli proti ruskému oligarchovi s majetkom v Česku. Finančný analytický úrad zablokoval bankové účty a zmrazil aktíva Vladimira Jevtušenka v hodnote stoviek miliónov korún. Jevtušenko má úzke väzby na šéfa Kremľa Vladimira Putina. Informuje o tom web Českej televízie.

Ovláda firmu, hotely aj nehnuteľnosti

Jevtušenko je dosiaľ najvýznamnejším ruským podnikateľom, na ktorého sa Česko zameralo. Minulý mesiac bol zaradený na sankčný zoznam Česka. Len v Karlových Varoch má nehnuteľnosti v hodnote viac ako 500 miliónov korún.

V Česku skryte ovláda firmu na výrobu elektrosúčiastok a vlastní hotely. V Rusku jeho firmy vyrábajú a dodávajú zbraňové systémy pre ozbrojené zložky.

Sankčný zoznam Česka

Jevtušenkovi, ktorý sa v deň začatia invázie na Ukrajinu zúčastnil na stretnutí s Putinom, odstavil Finančný analytický úrad i karlovarský päťhviezdičkový hotel Savoy Westend. V minulých rokoch v ňom boli ubytovaní významní ruskí politici, umelci a podnikatelia. Niektorí z nich sú teraz na sankčných zoznamoch.

Hotel momentálne funguje v obmedzenom režime. Ubytovaní sú iba tí, ktorí si pobyt zaplatili do konca júna. Podľa vedenia hotela hrozí, že zamestnanci prídu o prácu.

Viac k témam: Česká vláda, ruskí oligarchovia, rusko-ukrajinský konflikt, sankcie voči Rusku, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Päťhviezdičkový hotel aj firma na výrobu elektrosúčiastok, Česko zmrazilo majetok Putinovho oligarchu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií