Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

PATRIK SÝKORA: V prvom rade ide o dizajn a kvalitu. Industriálny nábytok je nezničiteľný

Patrik Sýkora je okrem hrania na basgitare v kapele The Paranoid aj šikovný výrobca nábytku. Minulý rok si založil vlastnú značku MADE BY SÝKORA, pracuje s masívnym drevom, železnými rámami, realizuje vlastné nápady a súčasne dáva prednosť predstavám a fantázii zákazníka. Jeho industriálny nábytok vyžaruje praktickosť, minimalizmus, neoplýva zbytočnými ozdobami, ale, naopak, svojou funkcionalitou a nadčasovosťou.

Nech sa páči, prečítajte si rozhovor s Patrikom, ktorý do vášho domu vyrobí nábytok na mieru.

Venuješ sa ručne vyrábanému industriálnemu nábytku. Ako by si popísal tento štýl?

Pokračovanie pod reklamou

Industriálny štýl je zo 60. rokov minulého storočia. Neviem, kde presne to vzniklo, ale objavoval sa v New Yorku, Paríži a v Anglicku. To sú také prvé zrody tohto štýlu. Staré opustené továrne začali ľudia prerábať na bývanie… Bolo tam vidno tehly, železné trámy, nedorobené omietky, káble, potrubia, betón atď. Ten nábytok je podobný – sú tam nedokonalosti, obité masívne drevo, železné konštrukcie, kde vidno, ako sa brúsilo a zváralo. Najbližšie sa chystám spraviť niečo aj z betónu.

Prvý kus, ktorý si vyrobil, bol stôl pod umývadlo. Ako, kde, kedy, prečo?

Áno, bol to stôl pod umývadlo a vyrobil som ho minulý rok, lebo sa mi v obchodoch nič nepáčilo a s priateľkou sme potrebovali spraviť kúpeľňu v novom dome. Takže som sa do toho pustil sám.

Zdroj: Lenka Beluská Photography

Kde si sa to všetko naučil? Škola, rodina, internet, manuálna práca s kovom/drevom, ale zároveň aj 3D model…

Doma na počítači, na youtube alebo v článkoch. 🙂 Je moderná doba, keď je človek trošku kreatívny, zručný a vie si nájsť postup, myslím, že to nie je problém.

Čo môžeme nájsť v tvojej ponuke?

Vyrábam nábytok na mieru a na internetovej stránke mám vyrobené kusy, ktoré som si pred predajom stihol odfotiť. Čiže je to nejaká predstava zákazníka, ktorý chce industriálny nábytok, moje spracovanie alebo úplný návrh, a potom to vyrobím. 🙂 Takže môže to byť v podstate hocičo.

Kde hľadáš inšpiráciu?

Na internete alebo starých fotkách. A potom sú to aj rôzne kombinácie vymysleného.

Pracuješ sám alebo ste v tíme viacerí?

Pokračovanie pod reklamou

Pracujem so svokrom, ktorý je zvárač. Drevené časti si vyrábam sám, ale plánujem to rozbehnúť do takej miery, že o drevo aj konštrukcie sa mi budú starať ľudia a ja si budem robiť len finálnu úpravu.

POKRAČOVANIE NA DRUHEJ STRANE →

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií