Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Muž doma objavil divný druh pavúka. Ľudí ohúril tým, že vyzerá ako sushi

Pavúk, ktorý svojím výzorom pripomína sushi, bol objavený v Austrálii. Nálezca ho našiel vo svojom dome.

Pavúky sú stvorenia, ktoré vyvolávajú v ľuďoch zmiešané pocity. Zatiaľ čo niektorí s nimi problém nemajú, iní sa im vyhýbajú a ďalší z nich majú obrovský strach. Práve pre arachnofobikov je Austrália kontinentom, ktorému by sa mali vyhnúť, pretože tam žije nespočetné množstvo týchto osemnohých stvorení.

Preto ani niet veľmi divu, že nový pavúk sa objavil práve v Austrálii. Vo svojom dome v Sydney ho našiel muž menom William Williamsburg. Ten nevídaného článkonožca, ktorý sa objavil uňho na schodisku, odfotil, a jeho fotografiu zavesil do skupiny na Facebooku. William chcel totiž zistiť, o aký druh ide, pretože sa dovtedy s takým niečim nestretol.

Zdroj: Facebook/William Williamsburg

V skupine sa však pod záberom, ktorý sa stal virálnym, objavovali iba komentáre, ktoré prirovnávali zviera k obľúbenému japonskému jedlu. Myslel som, že sem pridávaš obrázok sushi,“ napísal jeden z komentujúcich.

Pavúk upútal i pozornosť médií a portál Daily Mail oslovil odborníkov s otázkou, o aký druh ide. Tí sa domnievajú, že Williamsburgovi sa podarilo zachytiť ordgarius magnificus. Aj keď nevyzerá príliš príťažlivo, nepatrí medzi nebezpečné druhy a pre človeka je neškodný.

Zdroj: dailymail.co.uk

 

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií