fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Peking bojuje za čistejšie ovzdušie. Do dvoch rokov by mal zatvoriť tisícku podnikov

Máte tip? napíšte nám mailom

Prednedávnom sme písali o rekordných hodnotách ozónu v Číne, teraz vyšla ďalšia správa, ktorá ukazuje, ako proti nemu bojujú.

Čínske hlavné mesto Peking zatvorí do dvoch rokov okolo 1000 výrobných závodov. Je to súčasť programu zameraného na zlepšovanie ovzdušia a na podporu ekonomiky susedných regiónov. Informovali o tom v pondelok čínske štátne médiá.

Peking sa podľa informácií médií, na ktoré sa odvolala agentúra Reuters, bude zameriavať najmä na dynamické, high-tech odvetvia a “z klasickej výroby” sa stiahne. Mesto už zatvorilo alebo presunulo inde 2465 “bežných” výrobcov.

Čína už v roku 2014 začala realizovať plán, ktorý by mal Peking zbaviť ťažkého priemyslu s negatívnymi dôsledkami na tamojšie ovzdušie. Plán okrem toho počíta s presunutím niektorých vládnych inštitúcií a univerzít do novej ekonomickej zóny Siung-an v susednej provincii Che-pej.

Vláda chce okrem toho vytvoriť integrovanú dopravnú sieť a zjednotiť normy v oblastiach ako vzdelanie a sociálne zabezpečenie. To by umožnilo provincii Che-pej, ktorá je známa najmä ťažkým priemyslom, prilákať väčší počet investorov.

Zdroj: http://www.teraz.sk/ekonomika/peking-zatvori-do-dvoch-rokov-okolo-1000/339834-clanok.html

Foto: http://i2.cdn.cnn.com/cnnnext/dam/assets/161219105512-01-china-smog-red-alert-1218-exlarge-169.jpg

Prečítajte si tiež:
Japonec doslova vzdoruje zemskej príťažlivosti. Pozrite sa, ako neuveriteľne dokáže ukladať mince
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií