fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pellegrini je ochotný podieľať sa na riadnom chode štátu hneď, ako padne dohoda o predčasných voľbách

Predseda strany Hlas-SD súhlasí s prezidentkou Zuzanou Čaputovou, že voľby by sa mali uskutočniť ešte v prvom polroku 2023.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.12.2022 (Webnoviny.sk) – Pre opozičnú stranu Hlas – sociálna demokracia je jediným riešením súčasnej situácie dohoda na zmene ústavy a predčasné parlamentné voľby.

V reakcii na odvolanie vlády Eduarda Hegera (OĽaNO) to zopakoval predseda strany Peter Pellegrini. Zároveň povedal, že súhlasí s prezidentkou Zuzanou Čaputovou, že voľby by sa mali uskutočniť ešte v prvom polroku 2023.

„Samozrejme, dovtedy sme pripravení konštruktívne sa podieľať na riadnom chode štátu,” doplnil Pellegrini.

Čaputová v piatok po odvolaní Hegerovej vlády povedala, že predčasné voľby by sa mali uskutočniť v prvom polroku 2023.

„Z reakcií politických lídrov po štvrtkovom rozhodnutí Národnej rady SR je zrejmé, že tu nie je politická vôľa na zostavení novej vlády s podporou a legitimitou parlamentu,” skonštatovala prezidentka. Vláda by sa podľa nej na voľbách mala s opozíciou dohodnúť do konca januára.

Viac k témam: Menšinová vláda Eduarda Hegera, Pád menšinovej vlády Eduarda Hegera, Predčasné voľby, Zmena ústavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Pellegrini je ochotný podieľať sa na riadnom chode štátu hneď, ako padne dohoda o predčasných voľbách © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
ŠKODA Plus prináša jazdené autá s garanciou pôvodu, technického stavu a kvality
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií