Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pellegrini odcestuje na svoju prvú zahraničnú návštevu do Českej republiky, priamo odtiaľ ide do Bruselu

Jeho program sa začne o 9:40 položením venca k pamätníku obetiam streľby na námestí J. Palacha oproti budove Filozofickej fakulty Karlovej univerzity v Prahe.

25.6.2024 (SITA.sk) – Prezident Peter Pellegrini odcestuje v stredu 26. júna na svoju prvú oficiálnu zahraničnú návštevu do Českej republiky. Jeho program sa začne o 9:40 položením venca k pamätníku obetiam streľby na námestí J. Palacha oproti budove Filozofickej fakulty Karlovej univerzity v Prahe.

Potom o 10:10 ho prijme český prezident Petr Pavel na Pražskom hrade. Popoludní sa stretne ešte s prvým podpredsedom Senátu Parlamentu ČR Jiřím Drahošom, s predsedníčkou Poslaneckej snemovne Parlamentu ČR Markétou Pekarovou Adamovou a s českým predsedom vlády Petrom Fialom.

Ešte v ten večer sa Pellegrini presunie do Bruselu, kde absolvuje stretnutie s predsedníčkou Európskej komisie Ursulou von der Leyenovou. Vo štvrtok 27. júna má prezident na programe stretnutie s predsedníčkou Európskeho parlamentu Robertou Metsolovou a pracovné stretnutie členov Európskej rady, ktoré bude pokračovať aj na ďalší deň. V piatok tiež Pellegrini absolvuje bilaterálne rokovanie s generálnym tajomníkom NATO Jensom Stoltenbergom.

Viac k témam: Brusel, český predseda vlády, Český prezident, Návšteva, Predsedníčka Európskej komisie (EK), slovenský prezident, zahraničná návšteva
Zdroj: SITA.sk – Pellegrini odcestuje na svoju prvú zahraničnú návštevu do Českej republiky, priamo odtiaľ ide do Bruselu © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií