Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pellegrini rešpektuje rozhodnutie Ústavného súdu, koalícia sa musí vysporiadať s problematickými časťami novely Trestného zákona

Povinnosťou opozície je zas podľa neho rešpektovať rozhodnutie, že viaceré jej podania ústavní sudcovia zamietli.

3.7.2024 (SITA.sk) – Prezident Peter Pellegrini plne rešpektuje rozhodnutie Ústavného súdu SR v prípade novely Trestného zákona. Tvrdí, že je povinnosťou vládnej koalície, aby sa vysporiadala s tými časťami, v ktorých súd našiel nesúlad s ústavou. Povinnosťou opozície je zas podľa neho rešpektovať rozhodnutie, že viaceré jej podania ústavní sudcovia zamietli.

Časti vládnej novely Trestného zákona nie sú v súlade s Ústavou SR. Rozhodol o tom na neverejnom zasadnutí pléna Ústavný súd SR, pričom o výsledku informoval predseda súdu Ivan Fiačan.

Viac k témam: Predseda Ústavného súdu SR, Prezident SR, Trestný zákon
Zdroj: SITA.sk – Pellegrini rešpektuje rozhodnutie Ústavného súdu, koalícia sa musí vysporiadať s problematickými časťami novely Trestného zákona © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií