fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pellegrini sa stretne so Scholzom, hovoriť chcú o ekonomike aj Ukrajine

Témou rokovaní bude ekonomická situácia v Nemecku a vplyv na ekonomiku Slovenska ako aj bilaterálna spolupráca Nemecka a Slovenska.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.3.2023 (SITA.sk) – Predseda strany Hlas-SD Peter Pellegrini sa vo štvrtok stretne v Berlíne s nemeckým kancelárom Olafom Scholzom. Témou rokovaní bude ekonomická situácia v Nemecku a vplyv na ekonomiku Slovenska ako aj bilaterálna spolupráca Nemecka a Slovenska. Hovoriť budú aj o situácii na Ukrajine.

Scholz a Pellegrini sa zhodli, že je potrebná úzka spolupráca Sociálno-demokratickej strany Nemecka a Hlasu. V tlačovej správe o tom informovala strana Hlas-SD.

„Slovensko musí pozorne sledovať vývoj nemeckej ekonomiky, pretože je na ňu extrémne naviazané, a aj značná časť slovenskej produkcie končí na nemeckých trhoch. Preto je dôležité udržiavať dobre kontakty s najvyšším vedením tejto krajiny,” uviedol Pellegrini s tým, že o výsledku rokovania bude verejnosť informovať.

Viac k témam: Nemecký kancelár, Predseda strany Hlas-SD
Zdroj: SITA.sk – Pellegrini sa stretne so Scholzom, hovoriť chcú o ekonomike aj Ukrajine © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií