Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pellegrini si uctil pamiatku Masaryka a Štefánika, dokázali podľa neho prekonať svoje egá a zjednotiť sa (video)

Predseda Národnej rady SR sa zúčastnil na pietnom akte kladenia vencov pri príležitosti Dňa vzniku samostatného česko-slovenského štátu.

27.10.2023 (SITA.sk) – Predseda Národnej rady SR Peter Pellegrini (Hlas-SD) sa v piatok zúčastnil na pietnom akte kladenia vencov pri príležitosti Dňa vzniku samostatného česko-slovenského štátu. Pamätný deň sa slávi 28. októbra a tento rok pripadne na sobotu. Pellegrini si najprv uctil pamiatku prvého československého prezidenta Tomáša Garrigue Masaryka, hneď po ňom aj pamiatku slovenského štátnika, diplomata generála Milana Rastislava Štefánika.

„Vznik prvej Československej republiky bol základom následného vzniku dvoch samostatných republík – Českej a Slovenskej. Udalosti si musíme pripomínať nielen ako historický moment. Potrebné je vyzdvihnúť aj tri osobnosti – Masaryka, Eduarda Beneša a Štefánika. Aj napriek tomu, že pochádzali z úplne iného politického spektra a ako osobnosti mali možno na mnohé veci iný názor, dokázali prekonať svoje politické a osobné egá a zjednotiť sa pre myšlienku vzniku republiky,“ uviedol Pellegrini po slávnostnom akte pre médiá.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Predseda parlamentu by rád takýto prístup videl aj v zahraničnej či domácej politike. Praje si, aby politici na Slovensku boli schopní pri zásadných otázkach, ktoré sa týkajú budúcnosti našej krajiny, vždy nájsť zhodu a urobili pre krajinu niečo veľké, tak ako to dokázali spomínané osobnosti.

Viac k témam: Deň vzniku samostatného česko-slovenského štátu, Kladenie vencov, pietny akt
Zdroj: SITA.sk – Pellegrini si uctil pamiatku Masaryka a Štefánika, dokázali podľa neho prekonať svoje egá a zjednotiť sa (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií