fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pellegriniho Hlas zvoláva mimoriadnu schôdzu parlamentu, situácia na Slovensku je podľa strany alarmujúca

Pellegrini je názoru, že ak si vláda neplní povinnosti, má od nej parlament právo žiadať reálne výsledky aj napriek tomu, že vládne v demisii.

Máte tip? napíšte nám mailom

13.1.2023 (Webnoviny.sk) – Poslanci strany Hlas-SD svojimi podpismi podporili zvolanie mimoriadnej schôdze. Podľa nich je situácia na Slovensku v mnohých oblastiach alarmujúca a je nutné, aby sa ňou parlament zaoberal.

Poslanci strany požadujú, aby sa na mimoriadnej schôdzi zaoberalo najmä likvidačnými cenami energií, zdražovaním, zdravotníctvom, ale tiež neschopnosťou vlády riešiť problémy. Strana Hlas-SD o tom informovala v tlačovej správe.

„Obrovské zálohové faktúry za elektrinu znamenajú koniec prevádzok mnohých živnostníkov či podnikateľov, ktorí poskytujú prácu iným. Ambulancie začínajú vyberať od pacientov poplatky, ktoré sú Hegerovou obdobou niekdajších Zajacových dvadsaťkorunáčok. Drastické zdražovanie potravín zasahuje sociálne najslabších občanov,” uviedol líder strany Peter Pellegrini a dodal, že miesto toho, aby vláda okamžite riešila chudobnenie ľudí na Slovensku, tak miesto toho venuje pozornosť zákulisnému vyjednávaniu s cieľom „udržať sa za každú cenu pri moci a predĺžiť dnešný marazmus o ďalšieho jeden a štvrť roka.”

Pellegrini je názoru, že ak si vláda neplní povinnosti, má od nej parlament právo žiadať reálne výsledky aj napriek tomu, že vládne v demisii.

Prečítajte si tiež:
Užívate nikotínové vrecúška? Pre dieru v legislatíve sa k nim veľmi ľahko dostane aj množstvo detí

„Preto budeme žiadať na mimoriadnej schôdzi, zvolanej opozíciou, aby vláda splnila konkrétne úlohy zadané parlamentom, ktoré zabránia ďalšiemu chudobneniu ľudí a predlžovaniu úpadku životnej úrovne. Primárnou úlohou je však vyriešiť likvidačné platby za elektrinu,“ uzavrel Pellegrini.

Viac k témam: Mimoriadna schôdza parlamentu
Zdroj: Webnoviny.sk – Pellegriniho Hlas zvoláva mimoriadnu schôdzu parlamentu, situácia na Slovensku je podľa strany alarmujúca © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií