fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Penta Real Estate momentálne pokračuje vo výstavbe aj napriek novému koronavírusu

Developer Penta Real Estate momentálne nezastavuje pre situáciu okolo nového koronavírusu žiadnu zo svojich stavieb v Bratislave a stavebné práce na nich pokračujú naďalej. Pre TASR to potvrdil výkonný riaditeľ Penta Real Estate Slovensko Juraj Nevolník.

Máte tip? napíšte nám mailom

Investor deklaruje, že situáciu monitoruje a priebežne vyhodnocuje tak, aby vedel v prípade potreby pružne reagovať. ,,V priestoroch stavieb sme zaviedli povinné meranie teploty všetkým pracovníkom,” spresnil Nevolník.

Finančný dosah pre nový koronavírus je podľa jeho slov nateraz predčasné vyčísľovať, predpokladá však, že nebude zanedbateľný. ,,Je možné, že v blízkej budúcnosti zaznamenáme problémy s dodávkou materiálov či pracovnou silou, ktoré môžu ovplyvniť harmonogram projektov, zatiaľ sa však snažíme prijímať také opatrenia, aby k takejto situácii nedošlo,” povedal pre TASR Nevolník.

Penta Real Estate patrí medzi významných developerov v rámci mesta Bratislavy. V blízkosti jeho centra stavia projekt Sky Park, ktorý aj pre stavbu výškových budov mení tvár bývalej bratislavskej industriálnej zóny. Medzi projekty tohto developera patrí aj Bory Bývanie či Rezidencie Pri mýte.

Významní developeri pôsobiaci v Bratislave ako J&T Real Estate, HB Reavis či Cresco Real Estate potvrdili pre TASR, že pre situáciu okolo nového koronavírusu museli realizovať viaceré opatrenia. Vo výstavbe nateraz pokračujú, no situáciu každým dňom vyhodnocujú. Vo viacerých prípadoch výstavba pokračuje v obmedzenom režime.

Prečítajte si tiež:
Bude nás Matovič špehovať natrvalo? Edward Snowden varuje
Máte tip? napíšte nám mailom
Zdroj Tasr

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií