fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Dávam do toho veľa fantázie, musím sa umierňovať, hovorí Juraj Jakubisko na margo pokračovania kultovej Perinbaby

Máte tip? napíšte nám mailom

Rozsiahla filmová produkcia v zostave vyše 100-členného štábu filmárov, vyše 170-tich komparzistov a hercov už niekoľko mesiacov usilovne pracuje na pokračovaní kultovej Perinbaby.

Tentokrát sa natáča v prekrásnej prírode a lokalite Spiša, kde režisér našiel všetko, čo potreboval. Zároveň tak splnil podmienku svojej manželky a producentky filmu, keďže všetky exteriéry museli byť v blízkosti 30 km.

Ktoré tváre uvidíme?

Hlavnou postavou pokračovania rozprávky bude Lukáš, ktorého stvárňuje mladý herec a známy slovenský youtuber Lukáš Frlajs. Mnoho ľudí myslí, že tým, že točíme dvojku, tak hrám Jakubka. Ale ja som Lukáš. Jakubko je môj otec a ja som syn,” prezradil spomínaný herec. Okrem neho sa vo filme predstavia ďalší slovenskí a českí herci, ako Ivan Romančík, René Štúr, Dan Nekonečný, Klára Cibulová či česká herečka Sabina Skalická, ktorá bude v Perinbabe 2 stvárňovať mladú „Zubatú“.

Youtuber Lukáš Frlajs si zahrá Jakubovho syna. Zdroj: BONTONFILM

Prečo padol výber práve na týchto hercov, reaguje producentka filmu Deana Horváthová-Jakubisková: Nie je to ten typ rozprávky, ako sa to dnes robí. Že ju obsadíme známymi hercami len preto, aby tam tí známi herci boli. Juraj sa skôr sústredil na typy, charaktery a na atmosféru samotného herca.

Filmári už s nakrúcaním exteriérov na Spiši pomaly končia. Po poslednej klapke bude nasledovať počítačová technológia a náročná postprodukcia, pomocou ktorej oživia pôvodnú Perinbabu stvárnenú herečkou Guillietou Massima. Počítačová grafika má tiež výrazne pomôcť režisérovej fantázii. Ja sa bojím, že je toho až veľa. Že toľko tam dávam fantázie, že začal som strihať. Áno, musím sa umierňovať, pretože človek si strašne veľa vymyslí,” dodal spokojný režisér Juraj Jakubisko.

Prečítajte si tiež:
Usain Bolt sa môže pochváliť vlastným dokumentom I Am Bolt. Podporu mu vzdali aj Justin Bieber a Liam Payne
Natáča sa v prekrásnej prírode a lokalite Spiša, kde režisér našiel všetko, čo potreboval. Zdroj: BONTONFILM

Hudbu k Perinbabe 2 budú tentokrát skladať známi českí skladatelia, a to Ondřej Soukup a Ján Jirásek.

Podľa producentky filmu sa slovenskí diváci môžu tešiť na pokračovanie rozprávky na konci budúceho roka, kedy ju do kín prinesie distribučná spoločnosť BONTONFILM.

Pomôžme dokončiť film

Radi by sme vás upozornili aj na projekt, ktorý sa prednedávnom spustil pod názvom „PERINBABA JE SPÄŤ A POTREBUJE VÁS“. Ide o zbierku zameranú na dofinancovanie výroby nového filmu Juraja Jakubiska, PERINBABA 2. Viac informácií o tomto projekte nájdete priamo na webovej stránke filmu www.perinbaba2.sk  alebo na stránke  www.startlab.sk/perinbaba.

Sklamaní pripomíname, že táto zbierka sa nekoná len tak. Pred pár dňami istí traja šikovníci okradli Jakubiskov štáb na Spiši. Škody boli predbežne vyčíslené na 19 000 eur.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií