Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pery sú najsilnejšia erotogénna zóna! Prečo sa tak super cítime, keď sa bozkávame?

Vedci v Holandsku uviedli, že pri bozku, ktorý trvá viac ako 10 sekúnd, sa prenesie obrovské množstvo baktérii. Ale čert to ber. Bozky sú prejavom lásky a majú oveľa viac pozitív než negatív.

Prvé skúsenosti s „bozkami“

Naše prvé skúsenosti s bozkami začínajú už v útlom detstve. Nejde tak ani o bozk ako o napodobeninu bozku. Už keď sme boli dojčení alebo kŕmení z fľaše. Táto činnosť sa podobá bozkávaniu kvôli tomu, že naše pery boli prisaté na zdroj potravy a už vtedy sa používanie pier spájalo s príjemnými emóciami. Tieto emócie sa silno zapísali do nervového systému. Preto, ak sa teraz bozkávate, máte pocit šťastia. Všetko to korení v útlom detstve.

tumblr_mqcecynIWZ1r2p7yko1_1280

Naše pery sú najsilnejšia erotogénna zóna

V našich perách sa nachádza nespočetné množstvo nervových zakončení, ktoré vysielajú pozitívne vzruchy do nášho mozgu, čo spôsobuje radosť a uspokojenie.

Pri bozkávanie je aktivovaná veľká časť mozgu, ktorá je prepojená so zmyslovými orgánmi. Tie produkujú hormóny a tie nám dávajú nápovedu či chceme s daným partnerom ešte zotrvať alebo nie.

Ak existuje skutočná chémia medzi dvoma ľuďmi, bozk môže pripraviť pôdu pre novú lásku alebo románik. Vášnivý bozk kladie dve osoby k tesnej blízkosti, nos k nosu. To spúšťa činnosť nášho čuchu, hmatu a chuťových pohárikov. Všetky tieto informácie putujú do mozgu a náš mozog si vytvára obraz o našom partnerovi. V skutočnosti vôňa môže poskytnúť podvedomé informácie o tom, či chceme byť ešte s daným partnerom.

Výskum na State University of New York v Albany zistil, že 59% mužov a 66% žien tvrdí, že vzťah ukončili kvôli tomu, že bozkávanie medzi nimi nefungovalo. No nečudo, keď bozk je najčastejším fyzickým stykom medzi dvoma partnermi.

Bozkávanie má aj ďalšie výhody

Spúšťa obrovský počet nervových impulzov, ktoré cestujú medzi mozgom a jazykom, perami, tvárovými svalmi a kožou. Miliardy drobných nervových vzruchov sa šíria celým telom a produkujú sa chemické signály, ktoré menia naše pocity.

Vášnivý bozk môže spustiť produkciu hormónu dopamínu, ktorý je spojený s pocitmi blaženosti a túžby. Oxytocín, známy ako „hormón lásky“ nás ťahá k sebe bližšie a bližšie. Adrenalín zvyšuje našu tepovú frekvenciu a to môže zapríčiniť potenie a naše telá začínajú predpovedať, čo sa bude diať ďalej…

Bozky sú perfektným nemým nástrojom. Keď slová nestačia, vtedy je rad na bozky! A to je niekedy lepšie než tisíc slov!

Zdroj: iflscience.com Foto: hdwallpaper.nu

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií