Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Peter Demčák je kandidátom na podpredsedu PMÚ, čaká ho ešte verejné vypočutie

 Na Protimonopolnom úrade SR už pôsobil aj v minulosti.

18.4.2023 (SITA.sk) – Do výberového konania na post podpredsedu Protimonopolného úradu (PMÚ) SR sa prihlásil Peter Demčák. Spĺňa podľa úradu zákonné požiadavky a v lehote stanovenej v predmetnej výzve predložil úradu úplný návrh s požadovanými dokladmi. Pozvali ho na verejné vypočutie, ktoré bude 25. apríla.

Komisiu na výber podpredsedu úradu tvorí päť členov, vrátane predsedu komisie, ktorým je predseda úradu Juraj Beňa. Ďalšími členmi komisie sú Andrej Juris, Martin Lábaj, Kamil Nejezchleb a Daniela Zemanovičová.

Peter Demčák už v minulosti pôsobil na PMÚ. Zodpovedný bol za vyšetrovanie kartelových prípadov, vrátane vydávania rozhodnutí v správnom konaní. Takisto poskytoval právne poradenstvo pri posudzovaní a vyšetrovaní v jednotlivých prípadoch porušenia zákona. Vyštudované má právo na Univerzite Komenského v Bratislave.

Viac k témam: Výberové konanie
Zdroj: SITA.sk – Peter Demčák je kandidátom na podpredsedu PMÚ, čaká ho ešte verejné vypočutie © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií