Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Peter Sagan neobhájil minuloročné víťazstvo. Na pretekoch Paríž – Roubaix skončil piaty

Dnes od 10:30 sa konal 117. ročník Paríž – Roubaix. Pretek nazývajú mnohí aj “Peklo severu.” V roku 2018 získal Peter Sagan na týchto pretekoch prvé miesto. Tento rok však triumf neobhájil a skončil piaty. 

Pokračovanie pod reklamou

Paríž-Roubaix je 257 kilometrový pretek, z toho 54,4 kilometra sa odohráva na dlažobných doskách. Tohtoročný triumf získal Philippe Gilbert. Peter Sagan sa umiestnil piaty.

Slovenskej cyklistickej jednotke, Petrovi Saganovi, sa v jarnej klasike minulý rok podarilo zdolať tento pretek známy aj ako “Peklo severu”. Sagan si minulý rok vybojoval prvé miesto. Trasa Paríž-Roubaix je považovaná za najnáročnejšie podujatie v profesionálnej cyklistike zaradené v kalendári UCI World Tour.

Pokračovanie pod reklamou
Zdroj: twitter.com/BORAhansgrohe

29-ročný cyklista sa pred dnešnými pretekmi vyjadril, že nie je vo svojej koži. Svedčí o tom aj jeho tohtoročná bilancia. V štyroch klasikách sa ani raz neumiestnil na pódiu.

Nakoniec sa víťazom dnešného preteku stal 36-ročný Philippe Gilbert. Pre Gilberta je to prvý triumf na tejto cyklistickej klasike. Druhú priečku obsadil Nils Politt a na treťom mieste skončil Yves Lampaert.

Peter Sagan sa umiestnil až na piatom mieste.

 

reklama

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií