fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Úspechy Petra Sagana v roku 2016

Máte tip? napíšte nám mailom

Náš famózny cyklista Peter Sagan sa v tomto roku ukázal v najlepšom svetle a našu krajinu reprezentoval na viacerých podujatiach hrdo a veľmi dobre, priam výborne. V krátkosti zhrnieme jeho úspechy za rok 2016. Zatiaľ, ponúkame aktuálne výsledky za rok 2016, teda tesne pred blížiacimi sa Majstrovstvami sveta v cestnej cyklistike.

Tour de France v roku 2016

Petrovi sa tento rok vo Francúzsku darilo. Získal víťazstvo v druhej, jedenástej a šestnástej etape, druhý skončil v desiatej a dvadsiatej prvej etape a tretie miesto obsadil v prvej, štvrtej a štrnástej etape. Celkovo získal Peter zelený dres ako víťaz bodovacej súťaže. V druhej, tretej a štvrtej etape mal na sebe dokonca žltý dres. V desiatej etape získal dres pre najbojovnejšieho pretekára a rovnako bol vyhlásený za najbojovnejšieho pretekára celej Tour.

Ostatné Prvenstvá

Pozrime sa spoločne na rok 2016 z pohľadu prvých miest v jednotlivých súťažiach. Ako víťaz zatiaľ Peter stál na prvom mieste až sedemkrát. Konkrétne vyhral dva závody v Belgicku (Gent – Wevelgem a Ronde van Vlaanderen) a za veľkou mlákou triumfoval v Kanade na Grand Prix Cycliste de Montréal. Ďalej sa mu podarilo vyhrať prvú a štvrtú etapu v USA na Tour of California a tiež zvíťazil na tretej a štvrtej etape závodu Eneco Tour v Belgicku a Holandsku.

Prečítajte si tiež:
Vedci zostavili zoznam zamestnaní, ktoré sú vo svete najlepšie platené a takmer vôbec pracovníkov nestresujú

Druhé miesta

Nie vždy sa podarí zvíťaziť. Druhá priečka niekedy býva trpká, keď si pretekár uvedomuje, že bolo v jeho silách dosiahnuť lepší výkon. Inokedy však môže byť druhé miesto vytúžené, lebo sa jazdec teší z toho, že dal do pretekov maximum zo seba a postavil sa tesne pod vrchol.

Peter v roku 2016 zatiaľ teda stál na druhej priečke celkovo až osemkrát. V Belgicku na dvoch pretekoch Omloop Het Nieuwsblad a E3 Harelbeke skončil druhý. Rovnako v Taliansku na pretekoch Tirreno – Adriatico, kde si vybojoval druhé miesto v druhej a šiestej etape. V Severnej Amerike sa mu tiež darilo. V Kanade na Grand Prix Cycliste de Québec skončil celkovo druhý a získal 2. miesto v siedmej a ôsmej etape v USA na Tour of California. Južná Amerika mu priniesla druhé miesto v druhej etape v Argentíne na Tour de San Luis.

peter-sagan

Tretie priečky

Nie vždy sa podarí skončiť prvý alebo druhý, ale aj tretie miesto sa počíta a športovec získa medailu a určite aj dobrý pocit z vynaloženého úsilia. Peter ako tretí skončil v tomto roku zatiaľ len raz. Konkrétne to bolo na Eneco Tour v Belgicku a Holandsku. Tu teda dosiahol tretie miesto v prvej etape, čo mu prinieslo celkove tretie miesto na týchto pretekoch.

Prečítajte si tiež:
Meghan Markle opäť porušuje kráľovský protokol: Čo na to kráľovná?

Iné bodovacie súťaže

Nášmu cyklistovi sa darí aj v bodovacích súťažiach, z ktorých si priniesol mnoho úspechov v tomto roku. V Taliansku získal červený dres ako víťaz bodovacej súťaže na pretekoch Tirreno – Adriatico. V USA získal zelený dres ako víťaz bodovacej súťaže Tour of California. Z Majstrovstiev Európy vo Francúzsku získal UEC dres pretekov s hromadným štartom a ešte jeden červený dres získal zo spomínanej Eneco Tour.

Foto: Wikipedia
Zdroj: Tlačová správa

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií