fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Petra Vlhová má za sebou životnú sezónu: na začiatku ju diskvalifikovali, teraz je druhou najlepšou na svete

Máte tip? napíšte nám mailom

Slovenská lyžiarka má za sebou najlepšiu sezónu. Zakončila ju 3. miestom v obrovskom slalome v Andorre. V celkovom hodnotení Svetového pohára skončila druhá.

Už skôr sme napísali text pod názvom Skromná deva z Liptova, čo má soba a jazdí motocross: Vlhová je fenomén, a to si treba uvedomiť.

Petra Vlhová sa opäť umiestnila na pódiu. V záverečnom obrovskom slalome sezóny Svetového pohára skončila tretia. V andorrskom Soldeu zaostala za víťaznou Mikaelou Shiffrinovou o 41 stotín sekundy, na druhom mieste skončila 17-ročná Novozélanďanka Alice Robinsonová.

Konečné poradie:

1. Mikaela Shiffrinová (USA) 2:23,17
2. Alice Robinsonová (NZL) +0,30
3. Petra Vlhová (SVK) +0,41

Pozrite si výbornú jazdu slovenskej lyžiarky:

https://www.facebook.com/sport.rtvs/videos/877852275894237/

Výborná druhá polovica sezóny

V prvých pretekoch sezóny – obrovskom slalome v rakúskom Söldene – ju diskvalifikovali. Po posledných pretekoch sezóny je z nej druhá najlepšia lyžiarka na svete, píše denník SME.

Vzájomný súboj Petry Vlhovej s Mikaelou Shiffrinovou sľuboval v tejto sezóne veľký boj, čo však vidíme, predčilo všetky očakávania. Obe elitné lyžiarky prakticky dominujú, Peťa sa v každej disciplíne na takmer bezchybnú Američanku, čo prepisuje historické tabuľky, snaží dotiahnuť a pódiové umiestnenie sa akoby stalo samozrejmosťou. V obrovskom slalome mala Vlhová skvelú druhú polovicu sezóny.

Prečítajte si tiež:
Keď sú vaše svaly dôležitejšie ako rodina a priatelia: taká je porucha vnímania vlastných svalov, ktorá neraz spôsobuje psychické problémy

A to sa minulý rok o našej lyžiarke až tak nehovorilo, jej talent však spochybňoval málokto.

https://www.instagram.com/p/BvHX9IElpXO/

Mám skvelých fanúšikov a tú podporu cítim

Shiffrinová i Vlhová zo Svetového pohára utrhli veľký kus pozornosti, ktorej sa už iným nedostáva. A právom. Naša reprezentantka totiž nevyrastala v podmienkach porovnateľných s viac rozvinutými krajinami. Maličké a nenápadne Slovensko sa však môže pýšiť jednou z najlepších. Povedzme si to na rovinu – na svahoch nikdy predtým nebola taká rivalita dvoch pretekárok v jednej disciplíne. Ba čo viac, naša Petra Vlhová je pri tom.

Peťa je skrátka v najlepšej forme svojho života a svojimi agresívnymi jazdami znervózňuje Shiffrinovú viac, ako to kto kedy dokázal.

„Snažím sa s tým vysporiadať. Mám však pocit, že je to každým dňom viac a viac, ale ja sa z toho teším, lebo mám skvelých fanúšikov a tú podporu cítim. Niekedy je to však ťažšie, ale je to tak, ako to je. Nezamýšľam sa nad tým, či to môže byť inak,” hovorí pre sport24.pluska.sk.

Rodáčka z Liptova na záver poďakovala fanúšikom, a všetkým, kto je držal palce:

Petrin pozdrav

Pozdrav šťastnej Petry Vlhovej bezprostredne po skončení sezóny exkluzívne pre fanúšikov Šport v RTVS.Petra, ďakujeme za krásne chvíle počas celej zimy.Všetky preteky slovenskej zjazdárky zo Svetového pohára a z majstrovstiev sveta sme vysielali v priamom prenose na Dvojka. #rtvs

Zveřejnil(a) Šport v RTVS dne Neděle 17. března 2019

Čo sme o nej doteraz možno nevedeli?

  • Je pravá Liptáčka, narodila sa 13. júna 1995 v Liptovskom Mikuláši.
  • Odmalička bola chlapčenský typ, nechcela nosiť sukne. V jednom z rozhovorov to na ňu “nažalovala” jej matka Zuzana Vlhová.
  • Veľmi pekne písala, jej zošit bol dokonca vystavený na školskej nástenke.
  • Je veľkou fanúšičkou motoriek aj vodného lyžovania.
Prečítajte si tiež:
Často a rada opakuješ „ľúbim ťa?“ V týchto situáciách to radšej nerob

Zdroj titulnej foto: Petra Vlhova / Instagram

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií