Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Piercing mánia: 7 vecí, ktoré potrebujete vedieť skôr, ako si dáte prepichnúť kožu

Kedysi bol piercing považovaný za nevhodný a nevkusný doplnok. V súčasnosti sa však stal obľúbeným trendom každej vekovej kategórie a hranice prepichnutých častí tela sa neustále posúvajú.

Túžite si aj vy ozobiť vaše telo piercingom a odlíšiť sa od iných? Pred tým, ako tak urobíte, spoznajte všetky výhody a nástrahy, ktoré sa za touto ozdobou môžu skrývať.

História piercingu – Tutanchamon aj Biblia

Prvé zmienky o piercingu pochádzajú už z doby kamennej, čo ukazujú aj nástenné maľby v jaskyniach. Medzi prvé materiály pri výrobe piercingu sa používali zuby, kosti a drevo. Neskôr pribudli piercingy z kovu. Piercingy je možné vidieť aj u faraóna Tutanchamona a zmienku nájdeme dokonca aj v Biblii, v Starom zákone, kde Izák daroval budúcej manželke Rebeke zlatý krúžok do nosa.

Piercing na tele

Piercing môžeme mať na takmer na ktorejkoľvek časti nášho tela. Najčastejšou voľbou sú uši, pupok, jazyk alebo nos. U tých odvážnejších môžeme piercing objaviť na intímnych miestach, ženských či mužských genitáliách. A podľa najnovšieho módneho trendu sa piercing používa namiesto zásnubného prsteňa.

Význam piercingu a zaujímavosti

Piecing v jazyku: prepichovanie jazyka praktizovali starovekí Mayovia pri svojich rituáloch, aby mohli hovoriť s Bohmi.

Piecing na bradavkách: v histórii má prepichovanie bradaviek svoje miesto. Vďaka piercingu došlo k zväčšeniu bradaviek, čo malo pozitívny vplyv pri kojení detí.

Piercing na penise: tento piercing býva označovaný aj ako PA alebo Prince Albert. Hovorí sa, že muži vo vyšších spoločenských vrstvách si nechávali prepichovať penis a nasadzovali si naň oceľový krúžok z dôvodu nosenia obtiahnutých nohavíc. Vďaka krúžku mohli penis pripínať tak, aby im v obtiahnutých nohaviciach nevznikala nepekná hrča.

Prepichnutá nosná prepážka: symbolizovala podriadenie ženy mužovi.

Piercing a rekordy

Muž s najväčším počtom piercingov

Rolf Buchholz je 58-ročný muž z Nemecka. Zapísaný je v Guinessovej knihe rekordov vďaka počtu piercingov, ktoré má na tele. Spolu zdobí jeho telo 453 piercingov, z toho 94 zdobí jeho pery, 25 obočie, 8 nájdeme v jeho nose, 16 v pravom uchu, 15 v ľavom a zvyšných 278 má na penise. Hoc sa to pre mnohých zdá nemožné, Rolf vedie sexuálny život a uvádza, že žiadna žena, ktorá sa s ním odvážila mať sex, sa nesťažovala.

Zdroj: instagram.com/robuchholz
Žena s najväčším počtom piercingov

Elaine Davidson je bývalá zdravotná sestra, ktorej telo zdobí  11.003 piercingov. Spolu vážia takmer 4 kilogramy. Približne 500 ich má v oblasti genitálií, viac ako 200 na tvári.

Elaine žije v súčasnosti v Škótsku, kde vlastní obchod, v ktorom predáva okrem piercingov a špeciálnych odevov aj produkty aromaterapie.

Zdroj: instagram.com/viaje_de_mi_vida

Na čo si dať pozor, ak sa už pre piercing rozhodnete

1. Výber vhodného salónu: neváhajte navštíviť niekoľko piercingových salónov, nechajte si poradiť od personálu. O ich profesionalite nesvedčí len priestor, v ktorom pracujú, ale aj prístup, ktorý k svojim zákazníkom majú. Nehanbite sa a nechajte si vysvetliť všetko ohľadom piercingu, hoc ste si to doma už sami preštudovali.

2. Materiál, z ktorého je piercing vyrobený: používajte šperky z titánu alebo teflónu. Lacné náhrady, ktoré zoženiete na internete, môže byť síce zaujímavé, avšak zdraviu škodlivé.

3. Človek, ktorý vám bude prepichovať kožu a aplikovať piercing, musí pracovať v rukaviciach a čistom prostredí. Rovnako musí byť použitá aj dezinfekcia. Nielen na nástroje, ale aj na miesto prepichnutia.

4. Vyhnite sa domácemu prepichovaniu kože a aplikácie piercingu. Nielenže môže dojsť k infekcii, ale aj prenosu HIV či nákaze žltačkou. Nehazardujte so svojím zdravím v snahe ušetriť.

5. Ak trpíte kožnými problémami, dôkladne zvážte aplikáciu piercingu. Ľuďom, ktorých trápi atopický ekzém alebo lupienka, sa piercing absolútne neodporúča.

6. Hojenie rany po piercingu môže trvať aj 6 mesiacov. Samozrejme, dĺžka hojenia závisí od prepichnutého miesta. Dbajte na dôkladné ošetrovanie miesta pichu antibakteriálnym mydlom alebo dezinfekčným prípravkom.

7. Dávajte si pozor pri športe a fyzických aktivitách. Práve pri nich môže dôjsť k úrazu a vytrhnutiu piercingu.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií