fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pilčíka zasiahol padajúci strom, na pomoc mu išiel aj záchranársky vrtuľník z Nitry

Pri zranenom pilčíkovi sa už nachádzali pozemní záchranári, ktorí pacientovi poskytli primárne zdravotné ošetrenie.

Máte tip? napíšte nám mailom

2.5.2023 (SITA.sk) – K úrazu lesného robotníka v katastri obce Žirany v okrese Nitra bol vyslaný i záchranársky vrtuľník z Nitry. Ako v tlačovej správe informovala hovorkyňa ATE Slovensko Zuzana Hopjaková, lekár bol na miesto vysadený pomocou lanovej techniky.

Pri zranenom pilčíkovi sa už nachádzali pozemní záchranári, ktorí pacientovi poskytli primárne zdravotné ošetrenie.

Po zasiahnutí padajúcim stromom utrpel 43-ročný pilčík poranenie hrudníka, dolnej končatiny a povrchové odreniny na hlave. Pacienta si po prvotnom ošetrení prevzal do starostlivosti lekár leteckých záchranárov, následne bol prevezený k vrtuľníku, ktorý pristál na najbližšom vhodnom mieste.

„Po doplnení liečby bol pacient preložený na palubu a v stabilizovanom stave a pri vedomí letecky transportovaný do Fakultnej nemocnice v Nitre,“ dodala v záver Hopjaková.

Viac k témam: Lesný robotník, Leteckí záchranári, Pád stromu
Zdroj: SITA.sk – Pilčíka zasiahol padajúci strom, na pomoc mu išiel aj záchranársky vrtuľník z Nitry © SITA Všetky práva vyhradené.

Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií