fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pirát Krištofič si v zápase zlomil ruky, ale dobojoval do konca

Slovenská hviezda MMA, Samuel Pirát Krištofič, si v sobotnom zápase organizácie XFN proti Petrovi Karešovi zlomil obe ruky. Pirát súboj dobojoval, ale momentálne má obe končatiny v sadre.

Pirát Krištofič hral podľa pravidiel

Len nedávno sme boli svedkami zápasu storočia medzi MMA zápasníkmi Atillom Véghom a Karlosom Vémolom. Ďalšie skvelé podujatie na seba nenechalo dlho čakať. Zápas Double Red Fight Night v Bratislave bol bez rukavíc a jeho hviezdami boli Samuel Pirát Krištofič a Čech Petr Kareš. Počas piatich kôl po troch minútach sa bojovalo podľa pravidiel barmského boxu bez rukavíc. Veľkým favoritom bol práve Pirát Krištofič, pretože už dlhší čas patrí medzi najpopulárnejších slovenských bojovníkov MMA. Všetko prebiehalo podľa jeho predstáv, ale v treťom kole si o svojho súpera zlomil obe ruky! Napriek nepriaznivému stavu zápas dobojoval a skončil sa remízou.

Veľmi tvrdý šport

Barmský box je druh tvrdého bojového športu, ktorý je nie vždy pochopený. Napriek tomu, že je veľmi starý, u nás si priazeň ľudí získaval dlho. Toto staré bojové umenie povoľuje údery päsťami, lakťom, kolenami, kopy a dovolené sú dokonca aj hlavičky. Zápas sa končí buď K.O. alebo remízou. Bojuje sa do záverečného gongu, v tomto športe sa neprideľujú žiadne body. Ak sú po piatich kolách obaja zápasníci schopní bojovať, skončil sa nerozhodne. Preto možno povedať, že Pirát Krištofič to zvládol ako skutočný hrdina, keď to so zlomenými rukami dotiahol k remíze.

View this post on Instagram

Ahojte, dobre ráno. Včera sa mi nepodarilo zvíťaziť co ma mrzí. Začiatok si myslím ze bol fajn, no v 3 kole som si zlomil obe ruky. To proste musíš vedieť dpc aby sa ti niečo také podarilo! V plane bolo tempo v záver stupňovať. No pravda je ze som sa cítil vďaka zlomeninam veľmi neškodný v 4 a 5 kole. V každom prípade ďakujem každému za podporu, nenesieme si výhru ale neodchádzame ani ako porazený.. Vlastne po rozhovore s trénermi som sam na seba hrdí, že som to s pahilkami nevzdal a bil sa do konca o víťazstvo. Súperovi chcem poďakovať za zápas a poďakovať ze aj vdaka nemu som si mohol vyskúšať zápas v barmskom boxe. Veľká skúsenosť. V zápase ukázal veľké srdce a bojovnosť. Popravde si myslím ze to bol jeden z mojich najtvrdsich súperov co sa týka odolnosti voči úderom, moje ruky by porozprávali! 😊 #fight #fightlife #lethwei #sport #lifestyle #respekt #hardwork #motivation #night

A post shared by Samuel Pirát Krištofič (@pirat_kristofic) on

Reštart skrachovanej organizácie

Organizácia bojových športov XFN má za sebou krušné chvíle. Pirát Krištovič súperil v sobotnom zápase s Karešom, ktorý je bývalým promotérom organizácie XFN. Niektorí tvrdia, že práve on je zodpovedný za jej krach. Horšie je, že podľa nich organizácia dlhuje viacerým bývalým zápasníkom veľa peňazí. Nedávno však získala nových majiteľov, ktorí sa ju snažia vzkriesiť a prinavrátiť jej zašlú slávu. Práve sobotný zápas mal byť úspešným začiatkom. Mnohí fanúšikovia sa neubránili porovnávaniu s Oktagonom. Podľa nich je to momentálne len veľmi slabý odvar, avšak pri troche snahy možno vyrastie konkurencia obľúbeným bojovým športom. Aj Pirát Krištofič zápasil v organizácii Oktagon. Svoju sľubnú kariéru však musel prerušiť. Po výhre nad Robertom Pukačom sa objavili zdravotné problémy s chrbticou. Zlomené ruky mu tiež prinesú pauzu od športu.

View this post on Instagram

A kdo byl váš favorit?

A post shared by XFN (@double_red_fight_night) on

Prečítajte si tiež:

McGregor ho s UFC spropagoval ako málokto, MMA už dominuje aj u nás

Zdroj: sport.pravda.sk  sport24.pluska.sk  sport7.sk  sport.tn.nova.cz cas.sk

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií