fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Pitie piva dokáže spomaliť starnutie lepšie ako krémy proti vráskam

Máte tip? napíšte nám mailom

Pivo je neodmysliteľnou súčasťou každej domácnosti, avšak málokto si uvedomuje aj jeho účinky na zdravie a pije ho iba preto, že mu chutí.

Zvlášť v letných mesiacoch jeho popularita stúpa. Nič predsa nepadne po práci alebo náročnom dni lepšie ako pohár poriadne vychladeného piva. Dá sa pri ňom nielen oddýchnuť, ale i zregenerovať celé telo, najmä však pokožku. Ak ste žena a dokážete vypiť viac ako dva orosené poháre a ľudia sa na vás dívajú ako na tú, ktorá ho pije iba od smädu alebo namiesto tvrdého alkoholu, stačí im povedať, že to robíte najmä pre svoju krásu.

Pitie piva má množstvo výhod

Štúdia z University of Valencia potvrdila, že antioxidanty v pive sú vynikajúce na oddialenie starnutia. Vďaka pitiu piva bude vaša pokožka napnutá a svieža. Vedci sa domnievajú, že pivo má na pleť omnoho lepšie účinky ako krémy proti vráskam (tie by sme mali podľa nich začať používať skôr, ako sa vrásky vyskytnú, pretože ide o to, aby sme im zabránili, nie ich znížili – a v tomto je pivo najlepší pomocník).

pitie piva
Zdroj: pexels.com

Z výsledkov tiež vyplynulo, že pivo je bohaté na vitamín B6 a antioxidanty, ktoré sú výbornou prevenciou kardiovaskulárnych problémov. Odporúčajú vypiť jedno až dve pivá týždenne.

Priaznivé účinky na pokožku nie sú jediné. Pivo má i niekoľko ďalších výhod:

  1. znižuje zlý cholesterol,
  2. bráni tvorbe krvných zrazenín,
  3. podporuje správnu funkciu mozgu,
  4. zrýchľuje metabolizmus,
  5. posilňuje kosti,
  6. vylepšuje pamäť,
  7. podporuje spánok,
  8. znižuje krvný tlak,
  9. prečisťuje obličky,
  10. ničí infekcie.

Zdroj: upsocl.com

Prečítajte si tiež:
Nazreli sme do brány smrti? Toto je prvý záber čiernej diery v dejinách
Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií