fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Vo svete otvorili prvú piváreň spojenú s “detským domovom” pre šteniatka

Máte tip? napíšte nám mailom

Kto by neľúbil pivo a kto by neľúbil psov? V Oregone o tom vedia svoje, aj preto sa rozhodli tieto dve veci spojiť a otvorili prvú piváreň spojenú s “detským domovom” pre šteniatka. 

Kaviarne s mačkami alebo piváreň so psíkmi?

Práve kaviareň s mačkami bola pre Fido’s Taphaus inšpiráciou. Psy môžu poskytnúť rovnaký druh terapie ako spomínané mačky, navyše sa rozhodli poskytnúť obojstrannú terapiu, nakoľko boli tieto psíky zachránené pred smrťou. Žiaden pes nedokáže dať toľko lásky človeku, ako dokáže dať len pes človeku a žiaden človek nedokáže dať toľko lásky psovi, ako dokáže dať len človek psovi. 

Psy oslobodili zo strediska určeného na zabíjanie

Túto piváreň si tiež môžete predstaviť ako “detský domov” pre šteniatka, ktoré boli v strednej Kalifornii “odsúdené” na smrť tyranmi. Od roku 2018 sa podarilo nájsť domov 70-tim psíkom. Fido’s Taphaus je prvou pivárňou a reštauráciou, ktorá je zároveň domovom pre zachránené šteniatka. 

„Moje psy mi veľmi pomohli pri ťažkej depresii. Boli také pozorné a láskyplné, že mi nakoniec pomohli dostať sa z toho. Presne v rovnaký efekt dúfam i v mojom zariadení.” povedal zakladateľ pivárne, Fido Scott.

Ak sa človek pri pive rozhodne, že si chce jedného psíka adoptovať, musí počkať tri dni

Miestnosti, v ktorých sa šteniatka nachádzajú sú od jedálne oddelené, no môžete k nim prísť kedykoľvek. Ak práve sedíte pri dobrom pive a rozhodnete sa, že by ste si jedno šteniatko rád adoptoval, musíte počkať tri dni a trvať na svojom rozhodnutí, aby si majiteľ bol istý, že z vás nehovoril alkohol. Tomu sa hovorí naozaj zodpovedný prístup.

Prečítajte si tiež:
Naberte odvahu: Pápež vyzval kňazov, aby išli medzi nakazených
Vo svete otvorili prvú piváreň spojenú s "detským domovom" pre šteniatka
Zdroj: ilovefidos.com

Blíži sa advent, nezabúdajte na zvieratká

Sviatky pokoja nie sú len o nás, ale aj o našich blízkych, ktorými sú aj zvieratá. Aj na Slovensku máme rôzne zariadenia a útulky pre psov, do ktorých môžete zájsť, psíka potešiť svojou prítomnosťou, vziať ho vyvenčiť, prípadne nakúpiť nejaké tie granule. Majitelia budú vašej iniciatíve iste otvorení.

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií