fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Zväčšuje prsia a vylepšuje pamäť: 10 faktov, ktoré by mal vedieť každý milovník piva

Máte tip? napíšte nám mailom

Pivo je hlavne počas letných mesiacov neoddeliteľnou súčasťou opekačiek či iných posedení. Pozreli sme sa na zaujímavé fakty o pive. 

  • Pivo je po vode a čaji tretím najobľúbenejším nápojom na Zemi. Čo sa týka alkoholických nápojov tak dokonca vedie. Ročne sa celosvetovo vypije okolo 50 miliárd galónov piva.
  • Pivo je také staré ako ľudská história. Pivovarníctvo a pitie piva dokonca predchádza písanému jazyku
  • Najviac piva na jedného obyvateľa sa vypije u našich susedov. Práve Česká republika konzumuje najviac piva na svete. 
  • Slovensko zažíva malú pivnú revolúciu. Kým v roku 2009 by ste počet malých pivovarov spočítali na prstoch dvoch rúk, dnes ich počet atakuje číslo 80 a je možné, že do konca roka 2019 túto métu aj naplní.
Zdroj: golegal.co.za.

Podporuje zdravie a pomáha pri dojčení

  • Aristoteles tvrdil, že ľudia čo to preženú s akýmkoľvek alkoholom padnú na zem náhodne. Tí, čo sa však opijú z piva, pri páde padnú vždy na chrbát.
  • Tento fakt o pive poteší ženy. Pitie piva zväčšuje prsia! Chmeľ, jedna zo štyroch centrálnych ingrediencií v pive. Podľa odborníkov práve látky, ktoré obsahuje chmeľ majú za následok zväčšenie ženských predností. Existuje dokonca bulharské pivo s názvom Boza, ktoré celý svoj marketing postavilo na to, že práve ich pivo zväčšuje veľkosť pŕs a pomáha pri dojčení.
Prečítajte si tiež:
Neutíchajúce útoky: po streľbe v protestantskom kostole zomrelo najmenej 5 ľudí vrátane kňaza
Zdroj: dineout.co.in
  • Najsilnejším pivom na svete je Brewmeister´s Snake Venom. Kým pri bežných pivách by sme mohli priemer obsahu alkoholu určiť na 5%, toto škótske pivo obsahuje až 67,5% alkoholu.
  • Najväčší svetový pivný festival sa koná v Nemecku. Oktoberfest má takmer 200 ročnú tradíciu a ročne ho navštívi približne 6 miliónov ľudí, ktorým sa počas festivalu podarí vypiť viac ako 7 miliónov litrov piva. 
  • V Rusku bolo až do roku 2003 pivo považované za osviežujúci nealhoholický nápoj. To sa však zmenilo a aj pivo je v Rusku považované za alkohol. Viacerí politici sa ale v poslednom období nechávajú počuť, že by tento stav radi zmenili a pivo by opäť patrilo medzi nealkoholické nápoje
  • Ak užívate pivo v primeranom množstve môže mať pozitívne účinky na vaše zdravie. Pitie piva napríkladzrýchľuje metabolizmus, znižuje cholesterol, predchádza hnačkám či vylepšuje pamäť.

Zdroj: factretriever.com vinepair.com topdesat.sk opive.sk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií