Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Plachého míľa v Košiciach priláka aj tento rok mladé bežecké talenty

Na podujatie sa doposiaľ prihlásilo približne sedem desiatok detí a mladých.

1.11.2023 (SITA.sk) – Vo štvrtok 2. novembra čaká Košice 15. ročník Plachého míle. Na podujatie sa doposiaľ prihlásilo približne sedem desiatok detí a mladých. Ako na sociálnej sieti informovalo mesto Košice, ide o nádejných mladých bežcov z košických materských, základných a stredných škôl.

Jednu míľu, teda trať v dĺžke 1 609 metrov, pobežia vo štvrtok popoludní medzi 13:00 a 16:00. Podujatie sa uskutoční pri multifunkčnom ihrisku Playko v Mestskom parku v Košiciach.

„Legendárny slovenský bežec i štvornásobný olympionik Jozef Plachý dostal do pohybu už tisícky detí a viaceré z nich sa neskôr uplatnili aj v súťažnej oblasti. Obľúbené podujatie Plachého míľa, ktoré tento rok oslávi už svoj pätnásty rok, priláka na bežeckú dráhu do Mestského parku desiatky mladých bežcov,“ uviedla samospráva. Záštitu nad podujatím prevzal košický primátor Jaroslav Polaček.

Viac k témam: Beh, Plachého míľa, Primátor mesta Košice
Zdroj: SITA.sk – Plachého míľa v Košiciach priláka aj tento rok mladé bežecké talenty © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií