fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Platforma Most-Híd odchádza z Aliancie, neodchádza však z politiky

Grémium Aliancie sa nedohodlo na návrhu kandidátnej listiny strany, ktorú na základe stanov bez tejto dohody nie je možné schváliť.

Máte tip? napíšte nám mailom

16.5.2023 (SITA.sk) – Platforma Most-Híd odchádza z Aliancie, ale neodchádza z politiky. Informuje o tom Klára Magdeme, tlačová hovorkyňa Most-Híd, v stanovisku strany. Platforma Most-Híd s poľutovaním skonštatovala, že zástupcovia Maďarskej konzervatívnej platformy (SMK/MKP) v republikovom grémiu nekompromisne trvajú na kandidatúre Györgya Gyimesiho na kandidátnej listine Aliancie vo voľbách do Národnej rady SR aj za cenu, že týmto rozhodnutím Most-Híd definitívne vytesnia z Aliancie.

Grémium Aliancie sa nedohodlo na návrhu kandidátnej listiny strany, ktorú na základe stanov bez tejto dohody nie je možné schváliť. „Vulgarizácia politiky a politický štýl, ktorý bývalý poslanec OĽaNO predstavuje, ohrozuje pôvodné hodnotové ukotvenie Aliancie, preto v nej nemôžeme zotrvať,“ vyhlásil predseda platformy Most-Híd strany Aliancia Konrád Rigó a dodal, že na základe uznesenia, prijatého v utorok najvyšším rozhodovacím orgánom platformy, odchádzajú z Aliancie.

Odchádzame z Aliancie, ale neodchádzame z politiky. Príbeh strany Most-Híd pokračuje vo štvrtok ustanovujúcim snemom strany,“ vyhlásil László Sólymos, predseda strany Most-Híd.

Viac k témam: Predčasné voľby na Slovensku 2023
Zdroj: SITA.sk – Platforma Most-Híd odchádza z Aliancie, neodchádza však z politiky © SITA Všetky práva vyhradené.

Prečítajte si tiež:
V štyroch obciach si občania hlasovanie v komunálnych voľbách zopakujú, v Ondrašovej sa duel dvoch kandidátok na starostku skončil remízou
Máte tip? napíšte nám mailom
Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií