fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Ak nebudete platiť dane, vezmú vám vodičák, upozorňuje finančná správa

Ministerstvo financií predložilo novelu zákona daňového poriadku, v ktorej sa píše, že kto nebude platiť dane, by už od budúceho roku mohol prísť o vodičský preukaz. 

Ministerstvo financií sa rozhodlo preventívnym krokom zabezpečiť lepší chod vyberania daňových odvodov. Podobne ako v prípade neplatenia výživného, občania, ktorí sa budú vyhýbať plateniu daní, môžu prísť o vodičský preukaz. To môže viacerým spôsobiť naozaj vážne problémy, nakoľko mnohí sú na šoférovanie odkázaní. Mohlo by sa tak stať, že prídete dokonca o prácu. 

Podľa informácií portálu webnoviny.sk zatiaľ nie je jasné, od akej výšky dlhu v dôsledku neplatenia daní, by vám finančná správa mohla vodičský preukaz zadržať. Naspäť k nemu sa dostanete až po vyrovnaní všetkých podlžností.

Dana Droppová, členka Slovenskej komory daňových poradcov, si myslí, že nepôjde o príliš populárne opatrenie. Vychádza hlavne z toho, že pre niektorých by to automaticky znamenalo stratu príjmov.

Zdroj: pixabay

Druhým dychom však dodáva, že podobné opatrenia výber daní určite zlepšia. Pre mnohých bude hrozba prísť o vodičský preukaz dostatočná na to, aby začali riadne platiť dane.

Zdroj: webnoviny.sk

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií