Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Plaváková kritizuje odvolanie členov Súdnej rady a myslí si, že na rade budú nepohodlní sudcovia

Vláda vo štvrtok odvolala členov Súdnej rady SR a vymenovala nových.

2.11.2023 (SITA.sk) – Podpredsedníčka Progresívneho Slovenska (PS) a poslankyňa NR SR Lucia Plaváková skritizovala štvrtkové odvolanie členov Súdnej rady SR.

„Súdna rada má dosah na obsadenie súdov. A tak ďalšími na rade budú pravdepodobne sudcovia a sudkyne, ktorých činnosť súčasnej vláde a smeráckym “našim ľuďom” nevyhovuje,“ uviedla Plaváková vo svojom stanovisku.

Podľa nej vládnu stranu problémy obyvateľstva Slovenska absolútne nezaujímajú. „Jediné, o čo im ide, je rehabilitácia trestne stíhaných osôb blízkych Smeru,“ dodala.

Vláda vo štvrtok odvolala členov Súdnej rady SR a vymenovala nových. Z pozície členov Súdnej rady kabinet týmto dňom odvolal Evu Mišíkovú, Ľudovíta Bradáča a Katarínu Javorčíkovú.

Za členov Súdnej rady vymenovali Ľudmilu Joanidisovú, Martina Bezáka a Magdalénu Hromcovú.

Viac k témam: členovia Súdnej rady
Zdroj: SITA.sk – Plaváková kritizuje odvolanie členov Súdnej rady a myslí si, že na rade budú nepohodlní sudcovia © SITA Všetky práva vyhradené.

Mohlo by sa vám páčiť

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií