fbpx
Plavecká legenda, rekordman a olympionik Michael Phelps: Je to okey, ak nie ste v poriadku

Plavecká legenda, rekordman a olympionik Michael Phelps: Je to okey, ak nie ste v poriadku

Michael Phelps otvorene priznal, že trpel duševnými problémami. Teraz pomáha postaviť sa na nohy ľuďom s podobným príbehom, ako bol ten jeho.

S 28 medailami získal americký plavec Michael Phelps povesť jedného z najlepších olympionikov za celú doterajšiu históriu. Avšak, to neznamená, že je neporaziteľný, tvrdí.

Mnoho úspešných ľudí, ako je Phelps, v súkromnom živote prežíva krušné časy. Práve Phelps sa v minulosti priznal, že trpel vážnymi problémami duševného zdravia, o ktorých neskôr hovoril aj pred médiami. Nakoniec svoje trápenie premenil na novú príležitosť.

V minulom roku začal spolupracoval s Talkspace, online terapiou, aby pomohol zvyšovať povedomie o duševných chorobách. Tento týždeň ho za jeho prácu odmenila Ruderman Family Foundation, filantropická organizácia založená v Bostone.

Phelps sa po ukončení svojej kariéry zaujíma aj o to, ako by mohli ľudia efektívnejšie využívať prírodné zdroje, konkrétne vodu. Momentálne pôsobí ako hovorca kampane „Every Drop Counts“ od spoločnosti Colgate, ktorej cieľom je ušetriť vodu pri čistení zubov.

Nie vždy je ľahké udržať sa v absolútnej špičke, potom s tým skončiť a opäť nájsť novú vášeň a ciele. Najmä ak ste sa museli vysporiadať s duševnými problémami. No zdá sa, že Phelps sa dostal z toho najhoršieho a plnenie nových výziev mu ide veľmi dobre. 

Zdroj: bbc.com

PREČÍTAJTE SI TIEŽ  Tento trik by mal poznať každý! Pri topení si ním totiž môžeš zachrániť život
Google+ Linkedin

Redaktorka magazínu Klocher – študuje masmediálnu komunikáciu na Univerzite sv. Cyrila a Metoda v Trnave. Pravidelne píše pre magazín o zdravom životnom štýle Fitshaker. Jej články nájdete aj na Refresher Blogu či na portály Cvičte.sk. Vytvorila blog Ženuškáreň a vydala knihu Tvoja kniha do kabelky. Spolupodieľala sa na bestselleroch Z fitka do kuchyne, Fitness diár a Fitness kalendár.