fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Plavecká legenda, rekordman a olympionik Michael Phelps: Je to okey, ak nie ste v poriadku

Máte tip? napíšte nám mailom

Michael Phelps otvorene priznal, že trpel duševnými problémami. Teraz pomáha postaviť sa na nohy ľuďom s podobným príbehom, ako bol ten jeho.

S 28 medailami získal americký plavec Michael Phelps povesť jedného z najlepších olympionikov za celú doterajšiu históriu. Avšak, to neznamená, že je neporaziteľný, tvrdí.

Mnoho úspešných ľudí, ako je Phelps, v súkromnom živote prežíva krušné časy. Práve Phelps sa v minulosti priznal, že trpel vážnymi problémami duševného zdravia, o ktorých neskôr hovoril aj pred médiami. Nakoniec svoje trápenie premenil na novú príležitosť.

V minulom roku začal spolupracoval s Talkspace, online terapiou, aby pomohol zvyšovať povedomie o duševných chorobách. Tento týždeň ho za jeho prácu odmenila Ruderman Family Foundation, filantropická organizácia založená v Bostone.

Phelps sa po ukončení svojej kariéry zaujíma aj o to, ako by mohli ľudia efektívnejšie využívať prírodné zdroje, konkrétne vodu. Momentálne pôsobí ako hovorca kampane „Every Drop Counts“ od spoločnosti Colgate, ktorej cieľom je ušetriť vodu pri čistení zubov.

Nie vždy je ľahké udržať sa v absolútnej špičke, potom s tým skončiť a opäť nájsť novú vášeň a ciele. Najmä ak ste sa museli vysporiadať s duševnými problémami. No zdá sa, že Phelps sa dostal z toho najhoršieho a plnenie nových výziev mu ide veľmi dobre. 

Zdroj: bbc.com

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií