fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Plesová sezóna 2019 je zahájená. Aké trendy udala?

Máte tip? napíšte nám mailom

Parížske móla aj tento rok v januári ožili módou haute couture. Prehliadky tvorcov priniesli opäť niekoľko výnimočných modelov, ktorými sa môžete inšpirovať aj vy. 

Počas niekoľkých dní prezentácie „vysokého krajčírstva“ sa prezentovali osvedčené a svetoznáme mená ako Christian Dior, Chanel, Valentino či Jean Paul Gaultier, no nechýbali ani ateliéry, ktoré sa do sveta haute couture vrhli len pred pár rokmi, či úplní nováčikovia.

Prehliadky tej „najvyššej“ módnej tvorby, haute couture, sú v každej sezóne zbierkou toho najveľkolepejšieho, čo dizajnéri chcú a dokážu verejnosti ponúknuť.

Veľkoleposť je aktuálna aj počas práve prebiehajúcej plesovej sezóny, ktorá je ideálnym obdobím na inšpiráciu výtvormi svetových dizajnérskych domov. Čo sa aktuálne nosí a akou róbou ohúriť svoje okolie?

Červená miesto čiernej

Dizajnéri od žien na základe posledných kolekcií žiadajú byť nápadné. A to napríklad pomocou výraznej farby, ako je červená. Táto farba na ženách pôsobí veľmi elegantne. Pristane blondínam aj brunetkám.  Konečne tak môžete čiernu klasiku obmeniť aj za niečo výraznejšie.

Prečítajte si tiež:
Maturita 2019 pobúrila tisíce študentov. Proti testu zo slovenčiny vydali petíciu
Plesová sezóna 2019 je zahájená. Tieto trendy ťa veru prekvapia
Zdroj: chinadaily.com / Spring/Summer 2019 Paris Haute Couture Fashion Week Runway

Košeľové šaty

Módny návrhár Alexis Mabille priniesol na prehliadkové móla v zimnej sezóne 2018/2019 špecialitu v podobe hybridných šiat, ktoré pripomínajú róbu, no aj komfortnú košeľu či sako. Napriek tomu košeľové šaty vyzerajú žensky vďaka použitým lesklým materiálom a asymetrickým precíznym strihom.

Plesová sezóna 2019 je zahájená. Tieto trendy ťa veru prekvapia
Zdroj: SITA / Mabille

Geometrické tvary

Značka Armani zas stavila na prepracovanosť v grafickej podobe. Veľkoleposť večerných šiat odľahčila vzorovaným spracovaním, najmä prúžkami. Takéto šaty sú vhodné pre vyššie postavy so štíhlym driekom. Vynikne tak úzky pás a zvýraznia sa ženské krivky.

Plesová sezóna 2019 je zahájená. Tieto trendy ťa veru prekvapia
Zdroj: SITA / Armani

Objem, objem a objem

Na plese zažiarite, ak zvolíte odvážne šaty objemných strihov a množstvom vrstvenia. Pufované rukávy a veľké sukne sú viac než v poriadku. Zamerajte sa skôr na kvalitu materiálov, z ktorých sú šité.

Vyberajte tie ľahšie a košeľové. Ťažké, masívne a hrubé látky v tejto sezóne dizajnéri nepreferujú.

Plesová sezóna 2019 je zahájená. Tieto trendy ťa veru prekvapia
Zdroj: SITA / Valentino

Kombinácia rôznych pastelov

Na plesy dámy volia najčastejšie čiernu, niektoré aj vínovo červenú alebo tmavú modrú. Pritom vyniknúť sa dá aj tak jednoduchým prvkom, akým je farba šiat, a takej róbe stačí minimalistický strih. Vyskúšajte pastely ako fialovú, ružovú, zelenú alebo šaty s obrázkovými motívmi.

Prečítajte si tiež:
Tancuj, tancuj, vykrúcaj v podaní kenských detí! Jedinečné vystúpenie si pripravili pre prvú dámu krajiny
Plesová sezóna 2019 je zahájená. Tieto trendy ťa veru prekvapia
Zdroj: SITA / Ralph and Russo

Nezvyčajné štruktúry

V minulej sezóne si odvážnejšie dámy neváhali obliecť šaty zdobené perím. Tento trend pretrváva aj ďalší rok. Pridávajú sa šaty kombinované s nohavicami či grafiky, ktoré pripomínajú popraskanú zem alebo zvieraciu srsť.

Plesová sezóna 2019 je zahájená. Tieto trendy ťa veru prekvapia
Zdroj: SITA / Elie Saab

Zdroj:

zena.sme.sk / Martina Štérová 

zena.pravda.sk / Zdeno Gáfrik 

 

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií