fbpx
Klocher.sk
Magazín, ktorý tvoríme spolu

Požiare v Austrálii neutíchajú: Prečo im ľudia štrikujú svetre?

Máte tip? napíšte nám mailom

Požiare v Austrálii neutíchajú: Prečo sa ľudia rozhodli štrikovať svetre? Ničivé požiare v Austrálii, ktoré si doteraz vyžiadali 24 životov, vôbec neutíchajú. Premiér krajiny, Scott Morrison, varoval, že požiare môžu trvať mesiace. Už bolo zničených 2 000 domov a spálených 30 000 štvorcových míľ.

Uprostred šokujúcich fotografií jasne oranžovej oblohy a čierneho lesa sa však objavil prejav dobrej vôle a láskavosti, ktorý pomohol obetiam.

pletenie svetrov pre austráliu
Zdroj: twitter.com/wildlife_vic

Pletenie svetrov pre Austráliu

Pri požiaroch príroda krajiny čelí intenzívnemu nebezpečenstvu, najhoršie sú na tom časti Nového Južného Walesu a Viktórie. Predpokladá sa, že zomrelo pol miliardy zvierat vrátane domácich miláčikov a hospodárskych zvierat. Tisícky zvierat boli zranené a premiestnené.

pletenie svetrov pre austráliu
Zdroj: twitter.com/wildlife_vic

 

Ľudia na celom svete schmatli svoje štrikovacie ihlice, aby vytvorili ochranné vrecká a prikrývky pre zvieratá, ktoré sa stali zrazu bezdomovcami. Dobrovoľníci z USA, Veľkej Británie, Hongkongu, Francúzska a Nemecka vyrobili stovky pletených vreciek pre netopiere, kengury ako aj rukavice pre koaly a iné predmety pre vačkovce. Záchranné združenie, ktoré koordinuje pletenie svetrov pre Austráliu uviedlo, že reakcia bola doslova úžasná.

Prečítajte si tiež:
POZOR! V stredu nás čaká najväčší spln v roku 2021
pletenie svetrov pre austráliu
Zdroj: Alex Halford/Australia Zoo

Získavanie peňazí

Charity a celebrity využívajú svoju popularitu a prostredníctvom sociálnych sietí získavajú finančné prostriedky a darúvajú ich miestnym hasičom v Austrálii.

Medzi najvýznamnejšie osobnosti, ktoré zbierajú peniaze, patrí herečka Nicole Kidman, ktorá vyrástla v Sydney a Natalie Portman. Speváčka Pink venovala 500 tisíc dolárov.

Americká speváčka Pink venovala na boj proti austrálskym požiarom pol milióna dolárov

 

Tweeted: „Som úplne zdevastovaná sledovaním toho, čo sa práve teraz deje v Austrálii so strašnými požiarmi. Zaväzujem sa darovať 500 000 dolárov priamo miestnym hasičským zborom, ktoré tak silno bojujú s požiarmi priamo v prvej línii a rodinám v Oz.

,,Som úplne zdevastovaná sledovaním toho, čo sa práve teraz deje v Austrálii so strašnými požiarmi. Zaväzujem sa darovať 500 000 dolárov priamo miestnym hasičským zborom, ktoré tak silno bojujú s požiarmi priamo v prvej línii a rodinám v Oz” (Pink)

Medzitým charitatívna organizácia Human Appeal Australia žiada, aby ľudia venovali peniaze, potraviny alebo hygienické výrobky .

Chovatelia zoo dávajú zvieratá do domácností

Mogo Wildlife Park v Novom Južnom Walese je domovom najväčšej austrálskej zbierky primátov. V záujme zachovania bezpečnosti všetkých 200 tvorov, si jeden z chovateľov zobral domov opice, pandy a tigrov.

„V mojom dome sú zvieratá v rôznych miestnostiach, kde sú v bezpečí a chránené… nestratilo sa ani jedno zviera,“ povedal riaditeľ ZOO, Chad Staples ABC .

Zvieratá však zachránili nielen chovatelia zoologických záhrad. Austrálsky YouTuber Sam McGlone pomáha pri hasení požiarov v Novom Južnom Walese a počas hasenia zachránil malého klokana.

Prečítajte si tiež:
Viete, kde sa nachádza huba, ktorá spôsobuje ženám orgazmus?

Zdroj: inews.co.uk

Máte tip? napíšte nám mailom

Na personalizáciu obsahu, poskytovania služieb sociálnych sietí a analýzy návštevnosti využívame súbory cookie. Používaním webu súhlasíte s používaním cookies a spracovaním súvisiacich osobných údajov. OK Viac informácií